Krmítko pro ptáky v zahradě



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
9.12.2017 17:01

Proto krmím ceou zimu o sto šest, abych jich udržel na živu co nejvíc

Není záměrem Přírody aby jich (čehokoli) bylo nejvíc. Záměrem je, aby se udrželi ti, co to dokážou. Pokřivujete přirozený vývoj. Bez krmení přežijí jen nejkvalitnější. S krmením přežijí i kriplové a dál se množí, společenstvo degeneruje.

omezenou potravní základnu, vlivem činnosti člověka.

Opak je pravdou, tolik kosů, kvíčal, hrdliček etc. jsem před roky neviděl. Přežívají díky úživnosti měst a kulturní krajiny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 95.205 (?), 9.12.2017 17:45

Nějak jste to převrátil. Je vždy snadnější ochránit ovocnou dřevinu před náletem ptactva, která bude pěstována na nízkých kompaktních tvarech, zmíněným zasíťováním, které je nejúčinnější, Zelení se ale mohou bouřit a vyhožovat sankcemi, že těm hustě bile kropenatým ničitelům úrody, bráníme v přístupu k potravě. Oponujte, ale nějak s rozumem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 9.12.2017 17:59

nic jsem nepřevrátil, převracíte to vy. Primárním důvodem zakládání zákrskových výsadeb nebyla ochrana před ptáky, ale zvýšení produkce ovoce na plochu a snížení nákladů na produkci. Ochrana před ptáky a kroupami sítěmi přišla až potom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.233 (?), 9.12.2017 19:35

Ochrana před ptáky a kroupami sítěmi přišla až potom. No to je také důvod a dosti podstatný, říkejme mu sekundární.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.107 (?), 9.12.2017 18:36

"Zvětšování ploch lesů, je k ničemu, když je následně necháme zničit kůrovcem. Určitě jste slyšel o ptákovi, kterému se říká, že je lékař stromů. Ale jak můžete mít v lese lékaře stromů, když prakticky nemá možnost zahnízdit, tak je tam místo něj kůrovec, na kerého feromonové lapače samců nestačí."

Nezlobte se na mě, ale tomu nerozumím a rád bych se poučil.
Co je špatně?
Že se kácejí a odvážejí napadené stromy a tím pádem datlovitým ubývá potravy a hnizdišť anebo není dobré nechávat napadené a suché stromy v lesích "přírodnímu" rozkladu?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.233 (?), 9.12.2017 19:43

Určitě bydlíte v dosti velkém bytě, v lepším případě ve vlastní vilce. Určitě nebydlíte v kůlničce na nářadí. To jen pro ty co nerozumí, nechápou, spíše nechtějí a stále kalí vodu. Ti datlovití nemají v čem bylet. Nedovedu si představit, že v té tyčkovině, co se těží, si může datlovitý vytesat hnízdní komůrku,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.107 (?), 9.12.2017 20:39

"Určitě bydlíte v dosti velkém bytě, v lepším případě ve vlastní vilce. Určitě nebydlíte v kůlničce na nářadí"...

Tak to jste netrefil. Žádná vilka ani přepychový byt.
Samota v polích u lesa na které nehodlám nic moc měnit.
Žádný plyn, pokud možno žádná závislost na okolní civilizaci - elektřina apod.
Lokální topeniště, vlastní topivo a vůbec se vším co jen trochu jde se snažíme o nezávislost. Vlastní studna venku, náhradní studánka v hlubokém sklepě apod...
*
Ale o to vůbec nejde protože jste neodpověděl na můj dotaz. Jen jste mlžil jako většina politiků.
Tak se zkusím zeptat znovu:

Co by se podle Vašeho názoru mělo dělat ve smrkových lesích v souvislosti s datlovitými a ochranou obého?

Co by se mělo udělat pro záchranu smrkových lesů?

*

Jen prosím nepište argumenty typu vysazování lesů listnatých.

Měkké a lehké dřevo smrkové, můžeme si o tom myslet cokoliv, je stále v mnoha aplikacích nenahraditelné...

Rafael.í

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.76 (?), 9.12.2017 21:25

Samozřejmě si o bydlení můžete vyslet jakoukoliv jinou verzi, než jsem napsal já. Důležité jsou velikosti. Už bylo nejednou zmíněno proč má navrch kůrovec, tady je třeba pro štouraly přidat kyselé deště a mnohé jiné. Pro odbornou a vyčerpávající odpověď se musíte obrátit na dendrology a ornitology.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 9.12.2017 21:51

je třeba pro štouraly přidat kyselé deště

Ehm a z čeho ty deště jaxi kysnou, když elektrárny jsou už 20 let odsířené a na zahradách nám tím pádem vesele bují padlí? Zase nějaký internetový salónní ekolog, takoví jsou nejhorší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.5 (?), 9.12.2017 22:03

Asi se málo koukáte na telku. Já tam dosti často vidím jejich údajný výsledek. Suché pahýly v Krušných horách. Možná jsou to jen hoaxy, nevim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 9.12.2017 17:01

Proto krmím ceou zimu o sto šest, abych jich udržel na živu co nejvíc

Není záměrem Přírody aby jich (čehokoli) bylo nejvíc. Záměrem je, aby se udrželi ti, co to dokážou. Pokřivujete přirozený vývoj. Bez krmení přežijí jen nejkvalitnější. S krmením přežijí i kriplové a dál se množí, společenstvo degeneruje.

omezenou potravní základnu, vlivem činnosti člověka.

Opak je pravdou, tolik kosů, kvíčal, hrdliček etc. jsem před roky neviděl. Přežívají díky úživnosti měst a kulturní krajiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika