Krmítko pro ptáky v zahradě



host - 176.18 (?)
24.11.2010 1:09

Z původního dřevěného krmítka to rozfoukával vítr a na semínka z boku chumelilo. Dřevěné mám na okně v kuchyni (to jsem dělala ještě ve škole někdy v páté třídě  :-))). Chlapa už nemám a krmítko bych zvládla taky, jen kdybych mohla na obě ruce. Tou mou jednou fungující by to šlo asi blbě  :-((, tak holt ten plast musím přehlédnout a být ráda, že žerou  ;-))          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 8.1.2013 17:08

Z krmítka neubývá, ptáčka nevidět. Že by v současné mírné zimě neměli hlad?... já to mám podobné, si myslím, že k nám ptáčci nelétají protože se bojí zaletět na naše pláně. Máme novostavbu postavenou na poli a keře a stromy, které jsme vysadili, jsou maximálně dvouleté, takže jsou to jen takové proutky. Nejbližší starý strom je přes 50 metrů daleko a tak ptáci tam u nás se nemají kam schovat. Semtam přiletí jen velké hejno zvonků. Tak deset minut se perou u krmítka a pak zas zmizí. S těmi zvonky se současně objeví i pár sýkorek, ale jak odletí zvonci odletí i sýkorky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.135 (?), 23.11.2010 17:36

Lído, prosím vás, jak má být vyřezaná PET láhev, aby z toho bylo krmítko? Mám na zahradě pouze mladé stromky, nebo zákrsky, takže nemám ani bezpečné místo pro krmítka. Chtěla bych je zavěsit na zeď chatky. Bude to vhodné, přiletí tam? Na zhradě mám několik,, betonářských pletiv " jako konstrukce, můžu tam také pověsit krmítka? Celoročně na zahradě krmím /cizí, polodivoké/ nejméně 6 koček, protože je vidím, jak chytají myši a hraboše. Vylezou po tom pletivu a v jaké výši je nejvhodnější zavěsit krmítka?  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 23.11.2010 18:08

Je důležité krmítko umístit tak, aby ptáci měli rozhled a kočky se neměly kam schovat. Kočky, která by se snažila ke krmítku vylézt, si ptáci dobře všimnou a odletí.

Na naší zahradě probíhá koexistence ptáčků na krmítku se sousedovými kočkami takto: Ráno: kočky jsou vzhůru a při chuti; ptáci jsou někde jinde. Dopoledne: kočky jsou nažrané a spí; ptáci se krmí. Odpoledne: stav nezměněn. Večer: přichází tma, hladové kočky se budí, ptáci už kdesi spí. Nažrané kočky se sice během dne budí a zírají směrem ke krmítku, ale obě strany kupodivu vědí, že z toho nic nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.4 (?), 23.11.2010 18:14

Kočky většinou neuloví ptáky na krmítku. Než se tam dostanou je ptačí drobotina už dávno v bezpečí. ¨Větší nebezpečí pro ptáky znamená, když je pod krmítkem vypadaný zob. Některé druhy rády sbírají potravu na zemí a tam není problém, aby je kočka chytila. Pokud se kočky naučí číhat na ptáky okolo krmítka, je potřeba aby v okolí nebyla žádná překážka za ni by se kočka hohla při plížení shovat. V takových případech umístit krmítko na co největší a nejpřehlednější plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 23.11.2010 21:17

Péťo, mám to obyčejnou 1,5l lahev, asi 5-6cm nad dnem jsem vyřízla otvor ve tvaru obráceného U. Šířka otvoru dole je asi přes 1/3 obvodu lahve, prostě, aby se tam mohl přichytit pták. Lepší je barevná lahev (zelená, modrá), do bezbarvé moc nelítali. Mám ji pověšenou na čtvrtkmenu třešně asi ve výšce hlavy na drátu na větvičce. Vždycky přiletí hejno, obsadí větvičky okolo a v krmítku se střídají  :-))). Mám dvě kočky plus kocoura a kotě, ale přes zimu si ptáků u krmítka nevšímají - dostanou ode mne žrádlo a pak si zalezou někam do "tepla". U třešně mám ještě poblíž ořech a břízu, takže ptáci posedávají i tam. Jinak je ze dvou stran otevřený prostor, tak mají přehled o případném blížícím se nebezpečí.

Jednu dobu jsem měla tohle krmítko pověšené přímo nad kočičími miskami na stříšce chaty, ale pak měli kočičáci ve žrádle samou slupku od slunečnice, tak jsem to převěsila. Byla to ale legrace, dole hodovaly kočky a nad nimi sýkorky  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 23.11.2010 23:01

Dobrý večer! Trochu mě ti bije do očí. Plastová krmítka z pet lahví neuznávám. Můj manžel před měsícem vyrobil dřevěné krmítko. Zavěsila jsem ho na magnolii, kterou máme ve dvoře pod okny. Denně skrmíme cca tři hrstky směsi slunečnice, prossa,oříšků a jiných semínek např. šípků a jeřabin. Manžel ještě umístil pod stříšku krmítka háček -očko, na které věším lojové koule. Krmítko je zavěšené tak, aby se na něj nedostaly kočky a sýkorky jej mají v  "letové dráze". Naštěstí jsou kočky nažrané a krmítko vyrobené je tak velké, že se do něj kočka nevejde. Doma krmítko rodiče mají také z pet lahve a spíše to vypadá jako strašák na stromě. Já vím, je to jednoduché, ale neestetické. Pokud máte šikovného chlapa, tak mu dřevěné krmítko zabere pár hodin práce.    K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 24.11.2010 1:09

Z původního dřevěného krmítka to rozfoukával vítr a na semínka z boku chumelilo. Dřevěné mám na okně v kuchyni (to jsem dělala ještě ve škole někdy v páté třídě  :-))). Chlapa už nemám a krmítko bych zvládla taky, jen kdybych mohla na obě ruce. Tou mou jednou fungující by to šlo asi blbě  :-((, tak holt ten plast musím přehlédnout a být ráda, že žerou  ;-))          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 24.11.2010 11:32

Krmítko by mělo vypadat tak nějak "normálně" a ne z nějakých druhotních surovin. Mám jej před oknem abych doviděl, kdo to tam zobe. Je fakt, že s tak velkým tovrem jsem nepočítal, viz foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 250.228 (?), 24.11.2010 11:45

Copak je to za ptáka? Dravec? Mládě dravce? Asi čeká na malé hladové ptáčky, potvůrka. Zdá se mu to asi snadnější, než chytat myši. U nás raději než myši, chytají slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 38.211 (?), 24.11.2010 11:50

Je to poštolka. Přiletěla obhlídnout strávníky. Z důvodu ptačího přehledu terénu upřednostňuji zhotovení krmítka z petky. Viděl jsem jednou jak krahulík seděl na jasanu a pak sebral kosa z trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika