Krmítko pro ptáčky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?) 
22.10.2008 13:49, zobrazeno: 103062x

Máte také na zahradě krmítko, nebo budku pro ptáčky?  My jsme udělali oboje a moc mě baví v zimě na krmítku ty malé strávníky pozorovat.  Přidejte také foto pro inspiraci...   Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 22.10.2008 14:01

Vy nemáte chybu, Danielo!?:-)), s krmítkem to právě řeším, staré jsem musel zrušit, jedna z mých koček do něj pravidelně vlezla (z krmítka přetékala kočka)   a děsně se divila, že tam už ptáci nelétají..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.10.2008 14:08

NO, nemyslete si, že naše kočičky nezkoušely na krmítko vylézt. Dost často jsme je vyháněli. Potom jim manžel udělal ta odpočívadla ve větvích stromů, tak se přestěhovaly tam a krmítko nechávají na pokoji - alespoň, když jsme na zahradě (co dělají za našimi zády, to nevím).  Zdravím -Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 14:21

Bože, mám pocit, že už od toho kompu neodlezu. Mám krmítka 3, na jedné straně domu 1,na druhé 2. To jedno z přední strany je zavěšeno na řetězu připevněném na trámu krovu, opírá se o zeď. Ale, co se rozepisuju, jak tam zítra pojedu, vyfotím a snad do týdne ukážu. Jsem děsná. Taky je strašně ráda pozoruju. Dokonce i v létě. Z obrácené staré paraboly mají nejen pítko, ale přímo rybník. Viděli jste, jak úžasně pijí a jak se koupou? Když se rachtá kosák, to je tedy pěkný rachot. Dokud jsem to nepoznala, neměla jsem vůbec tušení, co se děje. Dnes už poznám spoustu ptáků po zvuku a nemusím je přitom ani vidět. A když si tak pronesu např. co se sýkorko rozčiluješ-celá rodina si myslí, že nastal čas povolat psychiatra, když nic nevidí a já si mluvím pro sebe. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.10.2008 14:30

No, to je pěkné!  Já jsem na tom naprosto stejně a myslím si, že nejsme samy.  Já si na zahradě povídám úplně s každým a se vším.  Když jsem onehdá vyrejpla tučnou žížalu, tak jí povídám - no, ty seš pěkně vypasená. Nevšimla jsem si, že je za plotem sousedka.  Ta se na mne obořila, že se mám v první řadě podívat na sebe!  Hned jsem jí vysvětlila, že si povídám se žížalou a že jsem se jí nechtěla nikterak dotknout.  Určitě si myslela, že bych se měla léčit.  Život tropí hlouposti - nebo trapasy?    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 241.251 (?), 22.10.2008 14:41
Taky máme na chalupě krmítko - klasika, zavěšené na trámu a opřené tlustým drátem proti stěně aby se nekývalo. Je to naprosto skvělé pozorovat hlavně různé sýkorky jak tam poletují. Mám ale problém - dokud na ně koukám oknem za sklem krmí se stále, ale jen otevřu dveře (nebo i jsou otevřené) a vezmu foťák, abych si udělal fotku, tak ty potvory odletí a nevrátí se na krmítko ani kdybych tam čekal bez pohybu snad dva dny (mám odzkoušeno 20 minut, pak jsem to vzdal). Také nám tam jednou kupodivu přiletěla asi poštolka - ta se ovšem dovnitř nevešla a tak sedla na střechu a více jak půl hodiny koukala do okna. Zpočátku jsme chodili pomalu a opatrně abychom ji nevyplašili, pak už nás to nudilo a tak jsme chodili normálně a nakonec jsem i rozsvítili (už se setmělo) a ona furt seděla na střeše krmítka. Jen čas od času se ohlédla ale jinak vytrvale koukala do chalupy - paráda. Pak se sama od sebe sebrala a odletěla - tou dobou ale nebylo po ostatních ptácích ani vidu ani slechu. Snad jediné dvě nevýhody to rmítko má - ptáci tam okolo - i když v je v létě nekrmíme dělají desný kravál a v zimně udělají dost nepořádku slupkami ze slunečnicových semínek. Jo - nemáte náhodou tip na samodosypávací krmítko na zimu (jezdíme jen občas a chceme, aby měli sýkory co klovat i když tam nejsme)?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 15:07

Martine, nevím jak poradit. Sama se na chalupu dostanu vždy nejpozději za týden až 14 dnů a pro ty případy mám na stromech před odjezdem pověšené lojové koule se semeny-ve značném množství. Někdy přijedu a jsou prázné síťky, jindy někde části koulí ještě zbývají. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.10.2008 15:06

Ahoj Martine, asi bych se pokusila vyrobit něco z petlahve. Nebo bych vyškvařila kus loje a do toho zamíchala různá semínka.   Já mám vypěstovanou hromadu slunečnic a tak vždycky jednu z nich zavěsím na okap.  Vloni jsem nechala slunečnice nesklizené přímo na záhoně a ptáčkové chodili tam.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ketupa - (18) - 143.70 (?), 22.10.2008 18:46

Vidím že se tady probíralo téma - kočky v krmítku, chci vám jenom ukázat jak to dopadne když si z vašeho težce vyrobeného krmítka udělají kočky rozhlednu. Naštěsti jsem vyrobil nový typ krmítka kam se naše kočky nevejdou - takže jsou nakonec spokojeni i ptačci (hlavně sýkorky a brhlíci).

Nezvaný nájemník
Nezvaný nájemník
Zmiňované vylepšené krmítko
Zmiňované vylepšené krmítko
Tak copak máme dneska dobrého ?
Tak copak máme dneska dobrého ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 19:14

Nejhorší na tom je, že i ten "nezvaný návštěvník" tam vypadá dost dobře. Brhlíky mám na chal. jen 2. Ale moc se mi líbí, jak šplhají po stromě a nejlépe hlavu dolů. Ale na krmítku jsem je nikdy nezahlédla. V Jeseníku jsem jednoho stíhala v lese s foťákem, nakonec jsem zvítězila, ale zase se mi pak v konečné fázi klepaly ruce a obrázky byly rozmazané-což mě mrzí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika