Krmítko pro ptáčky



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
29.1.2010 15:17

Dobrý den.Tak jsem dneska našla pod krmítkem 4 koroptvičky.Nejdřív jsem myslela že jsou to holubi a pak mi přišlo že jsou nějak velcí.Jsou krásně zbarvené.A u nás jsou na zahradě poprvé.A to se tam pohybuje i pes u sousedů.K lesu to mají celkem daleko.Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 248.48 (?), 10.1.2010 18:04

Já Aronii nechávám ptákům. Táta jí před dvaceti lety zasadil a nikdo to nechce jíst. Ani zavařené ani ve formě džusu. Na podzim přes ni přehodím síť kterou mám z voliér od myslivců z bažantnice za flašku slivovice. Kosáci na to nemůžou dokud síť nesundám. to se děje až je sníh. Minulý rok se mě osypala nádhernýmy Brkoslavi. Škoda že jsem v té době neměl foťák strom mám deset metrů od okna. Slunečnice mám pro ptáky ještě 80kg. Když se nemusí kupovat je to paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 9.244 (?), 11.1.2010 12:10

To je sakra paráda. Loni jsme měli od známého pytel, tak jsme poprvé téměř nekupovali. Letos pouze těch 15kg, ale lepší než nic. Pokud nechcete ptáky "šidit", tak v tom necháte slušné peníze. Ale za tu radost mi to stojí. Oni se pak zdržují kolem celý rok, ráda je pozoruju. S tou sítí to je dobrý nápad. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 11.1.2010 12:57

Před několika roky jsem zkrmil za zimu přes 30 kg slunečnice. Zjara nebylo na zahradě slyšet sýkoru. Od té doby nedostávají nic. Koneckonců je to ekologické, přikrmováním se narušuje přirozený výběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 11.1.2010 13:40

Chodil jsem celý podzim sbírat ořechy. Teď je postupně loupu, v zavženém pevnějším sáčku je poválím válečkem na těsto a dávám na krmítko. Půlku ořechu, ani čtvrtku sýkorka většinou neunese a spadne jí ořech ještě za letu na větvičku. Celé ořechy dávám do síťky na mýdlo a zavěšuji na strom. To je jen pro sýkorky. Na krmítko chodí i ostatní ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 14.1.2010 16:53

lednacka  no snad brhlika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 29.1.2010 15:17

Dobrý den.Tak jsem dneska našla pod krmítkem 4 koroptvičky.Nejdřív jsem myslela že jsou to holubi a pak mi přišlo že jsou nějak velcí.Jsou krásně zbarvené.A u nás jsou na zahradě poprvé.A to se tam pohybuje i pes u sousedů.K lesu to mají celkem daleko.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.96 (?), 23.1.2010 10:40

Dobrý den, váš příspěkek je moc milý. Já bydlím v panelovém domě a moc si přji krmítko pro ptáčky. Už několikátý rok si dávám předsevzetí - poznat hlas ptáčků.Koukám na internetu a nemohu se rozhodnout jaké by bylo vhodné krmítko.Jestli poradíte, moc děkuji. Přeji pěkný den. V.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.41 (?), 28.1.2010 14:31

Zdravím všechny, co to myslí dobře.

Tady je jiný návod na výrobu zásobníkového krmítka z PET lahve. třeba to někomu pomůže.

Dan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.26 (?), 28.1.2010 16:10

Minulou sobotu sem zrovna nechal pětistovku v ZZNku za semena pro opeřence. A to sem si na podzim myslel, kolik že sem toho na těch polích nenaloupil. Sypu jim to na zahradě a ta moja na ten cirkus kouká klidne hodinu. Narušujema tím sice přirozený výběr, ale v těch malých to srovnává kočka a v bažantech myslivci. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 28.1.2010 16:34

Sad mám před oknem a krmítko taky ale nepočítal jsem s poštolkou, ta se tam nevešla.

Poštolka
Poštolka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika