El. centrála HECHT GG2500



host - 32.179 (?) 
3.8.2019 17:51, zobrazeno: 10476x

Dosti nepovedený stroj. Aby to šlo vůbec nastartovat potřebuje to v nádrži min. 4L benzinu a na dolévání oleje do motoru to potřebuje speciální nálevku.

Na zimu nelze benzin z nádrže všechen vyjet, protože když je v nádrži málo benzinu tak to zdechne a v karburátou zůstane beznin a ten se tím ničí. 

Benzin se v nádrži se také degraduje a nedá se to na jaře rozjet. Jak z nádrže benzin vycucat nevím. 

Centrála je problémový výrobek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 3.8.2019 22:31

4T elektrocentrály se klasicky skladují v pohotovostním stavu s plnou palivovou nádrží. Doproučení pro 2T na dojetí do prázdného karburátoru je kvůli mixu benzínu s olejem a nikoliv kvůli tomu, že by se ničil karburátor, aproto se u 4T neuplatní

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.3 (?), 4.8.2019 5:04

Centrálu chci provozovat při delším výpadku elektřiny pro prozoz mražáků. Pokud by se rozpustily vznikla by značná škoda. Převézt obsah jinam nebo ho zpracovat není možné. Benzin po delší době degraduje.

Takže centrála by měla být bez benzinu a v případě potřeby dolít třeba 1 L benzinu aby to fundovalo. Tak fungovaly malé armádní centrály. Ležely ve skladu a nebyl provlém nalít benzin a spustit je. 

Dnešní nové motory a benziny to zřejmě neumožňují.

Centrálu asi vrátím. Chtělo by to centrálu na plyn. Tam by problém neměl být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 4.8.2019 6:43

Dobrý den. Píšu svoje zkušenosti. Mám sekačku, dále mulčer, dva jednoosáky, motorovou pilu, rosič, křovinořez, motorový plotostřih, motorový vrták i motorové čerpadlo. Dvou i čytřtakt, jak u čeho. Výrobci různí. Používám dva kanystry. Tankuji u pumpy s mušlí. A do jednoho kanystru dávám pochopitelně olej, ale do obou pak přidávám stabilizátor paliva přesně dle návodu. Oba kanystry jsou uložené vedle těch mašinek, a to je v obyčejné dřevěné kůlně a vůbec nic s nima přes zimu nedělám. S benzínem si taky vůbec nelámu hlavu. Na jaře když je třeba, tak bafnu mašinku kterou zrovna potřebuju, doleju benzín, do pily i olej na řetěz a pracuju. Dělám to tak od okamžiku, kdy jsem si mašinky pořídil a nikdy nebyl žádný problém. Nejstarší nově koupená je sekačka od Bédi a tu mám určo 25 roků. Ale nejstarší stroj je jednoosák Holder, ten je vyrobený v roce 1976. Nedávno chtěl syn vidět plotostřih, který jsem nepoužil dobře 15 roků. Nádrž byla úplně prázdná. Takže jsem jen dolil benzín a nastartoval asi po desátém zatáhnutí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 4.8.2019 9:49

Dělejte jak myslíte, Já to mám u tchýně taky s nejistou dodávkou elektřiny, tak jsem nakonec pořídil čínský 4T. Právě proto 4T, že v nádrži je čistý benzín a pokud je nádrž plná měl by teoreticky být použitelný 4 roky. Aby v karburátoru nestagnoval, provedu vždy jarní a podzimní cvičný start, nechám 10 minut běžet a pak doplním pár deci čerstvého, pokud to za mne ČEZ. nerozhodne jinak (ostrý vícehodinový provoz) nebo kamarád nepotřebuje pomoc na stavbě. Původně jsem také plánoval možnost půjčení lidem postiženým povodněmi, ale nastala období spíše suchá.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.190 (?), 4.8.2019 10:53
Je nás hodně co přemýšlí jak zajistit v případě výpadku el.proudu obsah mrazáku.Po bilanci, kdy a kolik hodin nešel u nás proud v období 50 let si nepamatuji ze by nešel víc jak 24 hod.Ale stát se muže všechno.Dál je potřeba jak jsem se dozvěděl zvolit centrálu, aby utahla mrazák při rozběhu a to muže být podstatně silnější stroj, než si myslíte. No asi je vám to jasné. Já, ze se o tom nikdo nezmiňuje. Co se tyče paliva?Kupuju jeden kanistr 5 litru bez bioslozky +stabilizator. Do krovinorezu a pily (dvoutaktní) míchám ztoho směs 2%.Stari max 1 měsíc.Pokud se mi nezdá sežere směs stará rotační sekacka 4 takt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 234.242 (?), 7.8.2019 21:30

Nebojte, na 3 mrazáky stačí EC pro běžné ruční nářadí do 1kW,

Na EC o velikosti v hlavičce vlákna k tomu můžete přivěsit půlku domácnosti, jen musíte být opatrní s tepelnými spotřebiči typu žehlička, rychlovarná konvice, dvouvařič,...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.3 (?), 4.8.2019 13:31

O tm dolití na plnou nádrž jsem nevěděl. Horší kdyby to byl benzin s biosložkou tak jsme nahraní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 234.242 (?), 7.8.2019 21:24

Ze zákona je množství biosložky definováno jako 5% z roční výroče pumpy či sítě pump. Kde splnili výtoč prodejem E85, tam mohli mít prémiový benzín bez biosložky.  Jedna nejmenovaná obchodní značka donedávna prodávala E85, ale po přechodu na nové značení, najednou z její nabídky zmizely pistole s novým označením E0 i pistole s E85 a na původně BA98 je najednou místo E0 blpá E5.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 8.12.2019 18:01

Já mám doma ve sklepě CG 3300 a v ní benzín už 8 let.Dvakrát do roka jí nechám projet asi 20 minut, doplním benzín do plné nádrže.Jednou za dva roky vyměním olej v motoru a to je celá údržba.Akorád jsem hnedle u nové centrály vyměnil původní svíčku za naší českou.A je pořád v pohotovostním stavu.Nikdy nebyl problém ji nastartovat když bylo potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika