Řebčík



host - 168.14 (?) 
19.5.2014 22:04, zobrazeno: 5227x

Dobrý den.

Potřeboval bych poradit.Zakoupil jsem Řebčík královský, ktreý byl vyndán ze země 16.5.2014 Co s ním dál?? Mám ho hned zasadit do země??? Nebo ho zasadit na podzim??? Děkuji za odpověď. Vašek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 20.5.2014 17:13

Sice se vydělávajípozději a nemusí každým rokem, na stanovišti vydrží dlouho, ale dala bych ho na chladné vzdušné místo a vysadila v září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.232 (?), 20.5.2014 21:35

Řebčíky nemají na rozdíl od tulipánů tvrdou slupku, která by chránila cibuli, a proto ji zasaďte co nejdříve. Skledováním delší dobu ji jenom ublížíte. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.30 (?), 1.7.2014 14:48

Já cibule hned jak rostlina zatáhne a zaschne, zhruba v červnu, očistím a uložím na suché vzdušné misto.Ukládám je tam co suším dřevo na topení.Znovu přijdou do země v září.Hodně humusu a hodně hnojím.

Řekl bych, že čím cibule víc "mučím " suchem, tím líp kvetou.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 10.8.2014 17:21

Ale u jmenovaného řebčíku královského pozor na místo výsadby, pokud ho pěstujete na místě, kde po odkvětu muže trpět vlhkem tak vám uhnije, je proto lépe jej po odkvětu vyjmout ze země a vysadit opě na nové místo po polovině srpna. To samé platí i o liliochvoscích neboli eremurusech, na jednom místě je ponechávejte cca tři až pět let. U řebčíku se neboje pěstovat i skalkové nízké řebčíky,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika