Pěstování jarních bledulí



Stránky: 1,  2   
prejmenovana - (1) - 228.60 (?) 
13.7.2017 16:35, zobrazeno: 11516x

Prosím o radu, proč nekvetou jarní bledule. Cibulky jsem dostala od kamarádky. První rok jich pár vykvetlo, letos nic Měly jen listy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 13.7.2017 20:54

Základním a asi jediným požadavkem je vlhko až bahnivo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.35 (?), 13.7.2017 21:15

A nebát se hnojit, klidně nějakým cereritem, nebo jiným hnojivem pro květ a plod v zimě. Hnojivo se přes zimu dostane ke kořínkům a bledule mohou během vegetace zesílit.Začínají někdy rašit už začátkem zimy.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.116 (?), 13.7.2017 22:00

U mne rostou na polostinném záhonku, kde vyrůstají mezi listy waldsteinie, kvetou každý rok, jen se mi nějak nechtějí množit...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 14.7.2017 12:18

Já mám bledulky v zastíneném koutku pod kapradím, kam teče voda ze sousedovy střechy. Dostala jsem vyrýpnutý trs od známého a už první rok mi ze semen vyklíčíly nové rostlinky... vzpomínám si, že ač je to cibulovina, tak v přírodě jsem je viděla růst vysloveně v silně podmáčeném prostředí...  Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.116 (?), 14.7.2017 12:31

Mmm - já dostala dvě a furt vidím jen dvě, i když kvetou... Vlhko tam mají, i když mokro ne.                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.35 (?), 14.7.2017 21:05

Bledule v přírodě preferují vlhko, ale na zahradě rostou i poměrně na suchu, jenom nesmí být úpal a trochu pohnojit jim neuškodí pH

bledule jarní
bledule jarní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.35 (?), 17.7.2017 21:37

Pořád přemýšlím, proč někomu bledule nekvetou. Tohle je poznámka zvláště pro Lídu. Jestli těm bledulím nevadí, že rostou mezi jinými rostlinami, které jim ubírají živiny. V přírodních podmínkách rostou dost často samy, zejména v podrostu olší, které svými kořeny pomocí bakterií jsou schopny vázat vzdušný dusík, takže krmit v zimě, vlhko a pokud není, alespoň stín, nebo polostín a to by bylo, aby nekvetly a nemnožily se.  Pokud vám kvetou, máte semena? To musíte tobolky, jakmile začnou žloutnout, hned zamáčknout do země a příští rok tam máte třeba 30 malých rostlinek. Pravda, chvíli trvá, než dosáhnou květuschopné velikosti, ale pak nebudete vědět, co s nimi. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.116 (?), 17.7.2017 22:37

Mně ale kvetou, obě už asi 4.rok... Jen se nemnoží, jsou pořád jen dvě. Semena udělají, zelené semeníky mají. Jenže když se váhou položí na zem, tak je pak už mezi listy waldsteinie nevidím - jestli je nesežerou slimáci nebo něco...  Ten pán, co mi je daroval, je měl také mezi jinými rostlinami...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.116 (?), 17.7.2017 22:46

ps - polostín až stín mají, jde tam slunce až později odpoledne, srdcovce se tam daří - rostou kousek vedle. Vláhy mají poměrně dost, i když bahýnko ne. Snad jedině to hnojení v zimě, hnojívám cereritem zjara, ale na podzim jsem tam pohodila kompost, tak zas tak úplně bez živin také nebyly. Zkusím v tom místě, co rostou, po odkvětu odstranit waldsteinii, jestli ty semeníky opravdu něco nežere - ale tak brzy zjara ani španěláci nejsou.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika