Péče o hyacint po odkvětu a další zasazení na podzim



host - 38.34 (?)
6.4.2010 17:11

Hyacinty si vždy kupuju "ve výprodeji" za pár korun. dám si je domů, vykvetou, a voní. po odkvetu stvol uříznu a zasadím na zahradu. takto si těm mým daří a už mi letos vykvetli podruhé. prostě je zasadit na zahrádku a nechat být.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 10.23 (?), 8.2.2010 19:46, zobrazeno: 50642x

Dobrý den,

prosím o pomoc s péčí o hyacint. Jsem začátečnice a budu vděčná za každou dobrou radu zkušenějšího zahrádkáře. Koupila jsem si nyní hyacint a chtěla bych vědět, jak dlouho po odkvětu ho mám nechat v půdě, kdy ostříhat listy a jestli je lepší zasadit ho do půdy a v červnu až červenci ho vyjmout nebo ho nechat po celou dobu venku a zasadit až na podzim? Jak hluboko se hyacint sází? Četla jsem podle velikosti cibulky a dvojnásobek substrátu nad ní? Jaká je ideální teplota po výsevu a jak dlouho ho tak ponechat?

Děkuji moc za případné rady, květiny mám moc ráda a chci posbírat zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 8.2.2010 19:53

Snažte se jej udržet co nejdéle v růstu, do chladna, na světlo, nepřelívat. Když vydrží do jara, zasadit na místo a nechat být. Pokud ne, pak po zaschnutí listů cibuli uložit do tepla a zasadit na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.34 (?), 6.4.2010 17:11

Hyacinty si vždy kupuju "ve výprodeji" za pár korun. dám si je domů, vykvetou, a voní. po odkvetu stvol uříznu a zasadím na zahradu. takto si těm mým daří a už mi letos vykvetli podruhé. prostě je zasadit na zahrádku a nechat být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.182 (?), 12.4.2010 16:17

Mám stejnou zkušenost s vysazením po odkvětu do volné půdy ale jak jej uchovat, když nemám zahradu? V paneláku existuje jen balkón, a to nebude asi nejvhodnější na opočinek pro cibuli, když tam v létě peče, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 12.4.2010 18:59

Hoďte ho do popelnice. Proč ho chcete uchovávat, když nemáte zahradu? na památku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 162.62 (?), 15.4.2010 16:51

Sázím Hyacinty hned po odkvětu ven na zahradu, samozřejmě,když je půda už rozmrzlá.Pošlu foto hyacintu na zahradě, některé jsou pěkné, jiné jsou horší.Každý rok nějaký přisadím.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 172.235 (?), 11.2.2011 11:19
Díky, také jsem nevěděla co s ním.Může mi tady někdo poradit s pokojovou květinou?Cízí název neznám, česky je to lopatkovec.Začaly mi na něm od špiček usychat listy a to tak že hodně, co s tím?A ještě prosím o radu, mám už několik let juku a je pořád stejná, řekla bych že skoro neroste.Proč asi?Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 11.2.2011 11:53

Dělám to samé. Některé hyacinty mi díky tomu vykvetou v srpnu nebo září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.62 (?), 14.2.2011 8:54

Dcera si na Vánoce koupila urychlený kvetoucí hyacint a ted po odkvětu všechno odstřihla a přivezla mě to abych to mohla zasadit na zahradě. Poradí mě někdo, zda to byl správný postup a co ted s ním, zda to znova obrazí a pokvete? Díky za každou radu F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
danajda - (13) - 38.48 (?), 14.2.2011 12:05

Ty hyacinty jste neměly ostříhat, cibulka sílí díky listům. Odkvetlé květiny-jejich stvoly se odstřihnou, listy se nechají dál růst, dál se přihnojuje a zalévá. Listy se odstřihnou až když začnou žloutnout a usychat. Pak se cibude vyjme z půdy, nechá se oschnout a v papírovém pytlíku se uchová do podzimu v suchu a tmě a pak se vysadí. Nebo se může vysadit i na jaře, já to tak dělám, jak rozmrzne půda. Přeji, aby Vám krásné hyacinty znovu vykvetly. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika