Ožrané kořínky tulipánů



host - 150.232 (?)
4.5.2020 20:06

Obdobný problém jsem měl v předjaří u kosatců písečných, semenáčků z předchozího roku. 2/3 rostlinek byly prakticky bez kořínků a s oddenky často jakoby vytlačenými nad povrch země. Přes letošní teplou zimu byli asi všemožní živočichové aktivní. Místo je od okolní půdy relativně izolované v zapuštěné betonové skruži 120x30cm. Vyskytují se ve větší míře svinky-stínky a podle do země zatažených starých listů i žížaly. Bylo by možné, že z nedostatku jiného krmení by žížaly, jelikož byly aktivní - podle hrudek, vzaly zavděk nějak předzpracovanými kořínky. Kromě poměrně zanedbatelného množství tlejících starých listů nic fajnovějšího k snědku ve skruži nebylo a uniknout z vězení v zemi cca 10-15cm zapuštěné skruže přes niží vrstvu hutnější zeminy nemusí být tak úplně jednoduché. Děkuji za názory resp. zkušenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 53.78 (?), 7.4.2020 11:34, zobrazeno: 1203x
Dobrý den, každý rok mám krásné tulipány. Letos mi jich však vylezlo jen pár. Když jsem pár cibulek, které nevzešly vyrýpla ven, byly na nich sežrané všechny kořínky, ale jinak byla cibulka vždy celá. Díry od myší jsem nikde nenašla. Chci se tak zeptat, co mi cibulky mohlo takto,,ožrat" a jak se tomu případně bránit? Moc děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 7.4.2020 12:40

tipuji krtonožku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.232 (?), 4.5.2020 20:06

Obdobný problém jsem měl v předjaří u kosatců písečných, semenáčků z předchozího roku. 2/3 rostlinek byly prakticky bez kořínků a s oddenky často jakoby vytlačenými nad povrch země. Přes letošní teplou zimu byli asi všemožní živočichové aktivní. Místo je od okolní půdy relativně izolované v zapuštěné betonové skruži 120x30cm. Vyskytují se ve větší míře svinky-stínky a podle do země zatažených starých listů i žížaly. Bylo by možné, že z nedostatku jiného krmení by žížaly, jelikož byly aktivní - podle hrudek, vzaly zavděk nějak předzpracovanými kořínky. Kromě poměrně zanedbatelného množství tlejících starých listů nic fajnovějšího k snědku ve skruži nebylo a uniknout z vězení v zemi cca 10-15cm zapuštěné skruže přes niží vrstvu hutnější zeminy nemusí být tak úplně jednoduché. Děkuji za názory resp. zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika