Orchidej chřadne



host - 220.30 (?) 
16.12.2014 18:48, zobrazeno: 6280x

Prosím o radu. Přelitím mi všechny kořeny uhnily ale venkovní dýchací kořeny jsou ještě svěží. Nový list i se srdíčkem je živý. Myslíte, že když ji ponořím do sklenice s vodou, že mi pustí kořínek a můžu ji znovu nasadit do substrátu na orchideje přímo bez namáčení nebo taky vyhodit do koše, že už to nemá cenu? Díky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 16.12.2014 19:17

Trochu se zamyslete, co píšete. Orchidej jste ulil a chcete ji ponořit do vody. Co se asi stane? Orchideje je možné nechat zakořenit v čistém mechu, ideálně rašeliníku stále mírně vlhkém. Zdůrazňuji stále a mírně. Rosit listy a vzdušné kořeny. Ničím nehnojit. V teple.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 16.12.2014 19:33

Zasadila bych ji do nového substrátu těmi vzdušnými kořeny.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 13.1.2015 15:08

Dobrý den, děkuji za radu a orchidejka žijeyes! Sice ty spodní listy odejdou ale srdíčko je živé. Ani jsem nedoufala, že se ujme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 13.1.2015 15:25
Tak to je dobře :-), já jsem tak oživila loni několik rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.30 (?), 13.1.2015 15:48

A jaký recept máte na puklici na orchidejkách. Nemůže se ji zbavit už třetí rok. Čistím listy vatou namočenou v alkoholu ale stále se mi objevují znovu. Asi to bude i v subsrátu. Chtělo by to chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.15 (?), 13.1.2015 17:04

zkusila bych ji přesadit do nového substrátu, nebo dát jen tak na mech nebo vlhkou vatu, co 3 -5 dnů otírat puklice alkoholem, nebo koupit postřik nebo takové ty tyčinky proti parazitům, co se dávají do květináčů.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 16.12.2014 20:18
Orchidej vyjměte ze substrátu, vyklepejte zbytky substrátu z kořenů. Pak odřízněte část, která má uhnilé kořeny, nepoškoďte zdravé vzdušné kořeny. Nechte řeznou ránu zaschnout, případně potřete živočišným uhlím a zasaďte do nového substrátu - vzdušné kořeny, pokud jsou dlouhé, opatrně zakruťte do květináče a prosypte substrátem, rostlinu nesázejte hluboko, listy by měly ležet na substrátu (pokud je phalaenopsis). Pokud se rostlina vyvrací, ukotvěte ji pomocí dvou bambusových hůlek, nepropíchněte si stonek rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika