Nerine bowdenii



Stránky: 1,  2   
host - 72.233 (?) 
26.3.2007 22:43, zobrazeno: 31203x

Neví náhodou někdo, jak pěstovat tuto rostlinu? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575), 27.3.2007 6:59

Stejně jako hvězdník Hippeastrum - "amarylis", kvete na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.31 (?), 14.5.2017 8:18

Já mám Nerine už několik let, množí se mi jako blázen, letos jsem spoustu cibulek nechala venku v zemi, do sklepa jsem si uložila jen několik, a světe div se, na jaře mě všude pučí. Možná to bylo letos tou vysokou vrstvou sněhu, že nezmrzly. Tak ty uložené, které jsem chtěla nasázet jsem zase rozdala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.136 (?), 20.4.2007 21:10
Já mám nerine už delší dobu, ale nekvetla mi. Pořád jsem se snažila postupovat podle návodu, jak ji pěstovat, v letním období, že má zatáhnout atd. Pak jsem se na to vykvajzla, zasadila jsem si pár cibulek do květináče - na jaře, cibulky začaly pouštět lístečky, v létě jsem dala květináč ven, zalévala, přihnojovala, na podzim schovala do pokoje a začaly kvést jedna přes druhou. Když odkvetly, začaly žloutnout listy, suché jsem odstřihla, cibule nechala v květináči a dala do sklepa, nelazévala. Na jaře vytáhla, přesadila do čerstvé zemíny a začala zalévat.... už mi rostou... Přeji úspěch - jsou to nádherné kytičky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.153 (?), 29.8.2007 4:08

Tak to vám závidím, já už je mám pátým rokem a nic. Jen se vesele množí. A to pěstuju a přívádím do květu vše co pěstuju, od orchideji přes různé cibuloviny, vše, jen tu Nerinu ne. Přeji mnoho pěstitelských úspěchů. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.56 (?), 29.8.2007 7:46

Na jaře dám do země jako mečíky, vyraší  a na podzim kvete růžově. Před prvními mrazíky uklidím a schovám do sklepa s ostatními cibulovinami. Bohužel mě se nemnoží.

Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 29.8.2007 9:51
Taky ji mám už několik let, ale kvetla jenom ten první rok, květ má velmi zajímavý (růžovo fialkový), ale moc pěkně nevoní, od té doby nekvetla, jenom má spoustu nových cibulek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.128 (?), 29.11.2007 18:29
Krásná, vděčná a podle mého soudu, i poměrně jednoduchá rostlina. Nádoba by měla být s ohledem na silné, dužnaté kořeny, vysoká protože cibule by měla být ponořená do substrátu po krček. Substrát používám písčitý, nebo štěrkovitý s drenáží.  V létě, v plném růstu je důležité rostliny výrazně přihnojit kombinovanými hnojivy. Druhá půle srpna je pro kvetení nejdůležitější. Přestanete zalévat a dopřejete rostlinám výrazný suchý a teplý klid. Koncem září začínají rostliny nakvétat a průběžně mi kvetou až do listopadu. Kvetou bez zálivky a zjevně jim to neubližuje.  Poté jim dopřeji zimní klid až do března kdy začínají pučet. Každý rok se počet cibulí zmnohonásobí, proto se i bez problémů množí.
Oťas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.16 (?), 16.1.2008 14:17

já má nerine také od p. Basíka, vloni jsem si ještě přiobjednala asi 4 cibulky, ale ty mě zklamaly. vykvetla jen jedna, a to bíle. ostatní předtím jsouj krásně růžové. na rozdíl od Oťase (neboť jsem nevěděla, že se to tak má), je zalévám od jara do podzimu stále stejně (tedy s přihlédnutím k počasí) a hnojím jednou za 14 dní. na začátku září pravidelně vykvétají a kvetou až do listopadu. v tom jsme asi zajedno. a proč vám nekvetou? možná nehnojíte...

musím ale říct, že já mám takhle již několik let křín a ať s ním dělám cokoliv, tak taky nekvete a nekvete. v letošní sezoně se ho pokusím vystrčit do záhonu - to je poslední pokus, který mu dávám. nemá s ním někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.140 (?), 4.3.2008 18:54

Jaké prosím používáte hnojivo? Mám právě koupeny 2 cibulky od p. Basíka a byla bych ráda, aby mi vykvetly. Děkuji. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika