Mrazy v březnu 2013



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
27.3.2013 10:01

Zatiaľ nás čakajú iba dosť chladné veľkonočné sviatky.Ešte na útorok je naplánovaných podľa SHMU -4.No myslím, že sa už dočkáme jarného oteplenia.Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.3.2013 22:17

Tak já jsem zjistil na tento den jen nejnižší ranní teplotu -3°C, což bude pro marhuľky ještě v tomto stádiu úplný hic. Ale věřím, že i -8°C marhuľky ještě přečkají. Vždyť už je to skoro za dveřmi a zimička nedopustí žádný rychlý rozkvět. A ještě má být pod mrakem, takže myslím, že to bude zatím opravdu klídek a pohodička. A jestli je někomu chladno, tak ať si přečte pěkný bonmot pana P.Z. pocházející z Norska. Díky za pobavení pane P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 27.3.2013 8:05

Tak jsme se u nás, v okolí Brna, opět probudili do zasněženého rána. Místo zítřejších +9 jsou hlášeny už jen +3 stupně. Na příští středu nahlásili +10, ale jestli budou snižovat tak, jako tento týden, budou z toho nakonec 4. Pomalu je asi čas, abychom si diskuzi přejmenovali na "Mrazy v dubnu" smiley A já mám za okny 10 cm papriky, rajčata a celer... Blahořečeni budiž ti, kteří si letos řekli, že zasejí později, když jim loni v květnu všechno zmrzlo wink Loni jsem si do kalendáře začala zapisovat namátkově počasí, abych mohla letos srovnávat - Velikonoce vycházely na 9. dubna, tehdy bylo kolem 15 °C, koncem dubna ještě nebyly úplně narašené lístky stromů, to si pamatuju přesně z výletu do Lednického parku, 11. května jsme se poprvé koupali v bazénu a 17.5. nám v noci zmrzly zasázené brambory a dýně. Takže lepší mráz teď než později, a to letošní počasí vlastně není až tak zvláštní. Zřejmě jsme byli posledních pár let zvyklí na březnové dvacítky a když se to teď vrátilo k normálu, tak se divíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.48 (?), 27.3.2013 8:19

Dobré ráno, na Valachách - 9, nasněžilo. co dodat... jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 27.3.2013 8:19

Zřejmě jsme byli posledních pár let zvyklí na březnové dvacítky a když se to teď vrátilo k normálu, tak se divíme.

Opět musím konstatovat co se zahrady týče, není problém tato zima, ale to teplo které bylo. S tím bazénem máte pravdu, před prázdninama koupání, ale v půlce prázdnin jsem ho sklidil protože byla v noci zima a chcalo, a chcalo a..., bazén se pořádně neohřál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.3.2013 8:55

Já zas musím konstatovat, že i když bylo nějaké to teplo začátkem března, tak nedělních -11°C přežily meruňky zcela bez úhony a opadaly jen nějaké ty pupeny švestek. Drtivá většina jich ovšem zůstala na stromech. Takže jsem s tímto výsledkem maximálně spokojen. A čím déle zima vydrží, tím lépe pro ten opožděný rozkvět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 27.3.2013 11:54

Pane Petře, a v jakém stavu máte pupeny? Dokud není utržený plod na talíři, tak se nedá hovořit o celkové spokojenosti, spíše jen o nějaké dílčí wink. Když si představím co je ještě letos čeká...!?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.199 (?), 27.3.2013 9:41

No vidíte, taková malá zemička a takové rozdíly. U nás (SZ od Brna) byly loni v květnu taky velké holomrazy a přes léto téměř nespadla kapka. Potok skoro vyschnul... Takže si ten deficit asi příroda vynahrazuje a letos sněží zcela vyjímečně od Balkánu.

A k těm pořekadlů přidám ještě jedno : Studený máj, v stodole ráj. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 27.3.2013 10:01

Zatiaľ nás čakajú iba dosť chladné veľkonočné sviatky.Ešte na útorok je naplánovaných podľa SHMU -4.No myslím, že sa už dočkáme jarného oteplenia.Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 27.3.2013 10:14

Ale to víte, že jo. Slunce už svítí z větší výšky, delší dobu, přítok energie je větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 27.3.2013 14:19

Také přísloví, a letos vychází :

"Ryje-li krtek v lednu, skončí zima v květnu..."

A v lednu bylo krtinců habaděj, tak nevím, nevím...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika