Mrazy v březnu 2013



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
13.3.2013 7:33

Pre Záhorie u Moravy som dnes ráno pozeral na SHMU na 16.03. a 17.03. je predpoveď okolo - 4° C. To by nebolo až také hrozné. Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 13.3.2013 7:33

Pre Záhorie u Moravy som dnes ráno pozeral na SHMU na 16.03. a 17.03. je predpoveď okolo - 4° C. To by nebolo až také hrozné. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.37 (?), 14.3.2013 7:29

Dneska u nás u Znojma -4 st. Něco jsem stihla přikrýt textilkou, mám jen černou, trošku na to nasněžilo, něco jsem nepřikryla (nebylo už čím a hlavně nebylo kdy, děti mě nenechaly...). Prosím zkušenější o radu, jak dlouho ty narašené tulipány atd. můžu nechat pod černou plachtou bez újmy? Mám je tak 15 cm, některé teda. Některé jsou jen špičky venku, to jsem nezakrývala... Klasické červené tulipány jsem nezakrývala vůbec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 14.3.2013 8:45

Česnek mi vykukuje asi 3cm, přikryl jsem ho chvojím.Pro jistotu.(190m/m)  Do sudů s vodou jsem dal březové koště, molitan a v dalším sudu svázaný rákos. Snad nebude tak zle! Hladina vody ve sklepě taky už klesá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 14.3.2013 18:47

Ta černá netkaná textilie vám bude ohřívat půdu a rostliny pod ní pokud bude svítit slunce. Tu bych určitě sundala a nechala bych cibuloviny volně nebo použila bílou netkanou. Já mám tulipány narašené asi 10 cm a nezakrývala jsem je vůbec. Teď je venku asi -5 a myslím, že to přežijí nejsou tak choulostivé jak si hodně lidí myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 14.3.2013 20:15

Tak u nas taky -5,ale tulipany jsou zmrzle... dostali krasne tmavozeleny nadech... narcisy maji prozatim stale barvu prirozenou, stejne tak snezenky.Krokusy uz jsou zase pod snehem, tak nevim..ale to co kvetlo je urcite zmrzle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.2 (?), 14.3.2013 20:41

Dobrý večer, o tulipány a ostatní cibuloviny s vůbec nebojte, určitě nezmrznou, hlavně je nepřikrývejte, jak je jednou odkryjete tak je nechte odkryté, přes den by se mohly pod pokrývkou zapařit.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.37 (?), 15.3.2013 10:18

No, tak jsem to pěkně podělala, jestli by ty tulipány přežily mrazy, tak moji péči rozhodně ne, vítr totiž mlátil s textilií a ta mi omlátila tulipány. Vítr je tady teda děsný. Takže je to v háji, obávám se, že z toho nic nebude, tak z 50% určitě ne. Mám počítat s tím, že přijdu i o cibule, nebo ty případně přežijí a poroste to příští rok? Jsem to tady ořvala, no mlátí se mnou ještě hormony v šestinedělí :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.250 (?), 15.3.2013 11:45

Jak já vám s těmi hormony rozumím, o tom bych taky mohla lecos vyprávět laugh! No, já jsem taky spíš začátečník, ale myslím, že cibule přežijou. Nechala bych natě úplně uschnout na rostlině, nějaký chlorofyl tam snad živý zůstane a zásoby na příští rok snad načerpají. Mně loni tulipány vůbec nekvetly, vylezly už v lednu a pak dostaly co proto. Letos se objevily ke konci února, tak uvidím, jestli pokvetou. Ale pro inlustraci, že zásobní orgány vydrží fakt hodně - nechala jsem na terase v květináčku jen tak holé maličké hlízky krokusů a cibulky tulipánů (malý brut), na podzim k vyhození a zapomněla na ně. Letos na jaře normálně vyrašily v tom květníkusurprise. Bylo mi stydnoblush, tak jsem krokusy zasadila a čekám, jestli fakt vylezouheart.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.37 (?), 15.3.2013 14:37

Díky, no stejně nenadělám už nic...

Tak jsem to ještě zkontrolovala a nějaké lístky asi budou OK, tak uvidíme, je to hromada záhonků, pro ilustraci přikládám foto z loňského pozdního podzimu, jaká to byla paráda. Tak na těchto a ještě dalších asi 5 záhoncích to mám... Loni to kvetlo náramně, tedy ne vše, protože něco mi taky vylezlo už v lednu, ale většina byla parádní.

Moje loňská paráda - 3. zahradnický rok amatéra :-)
Moje loňská paráda - 3. zahradnický rok amatéra :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 15.3.2013 10:24

Tak u nas napadlo od vcera miestami 1m snehu, tvoria sa obrovske zaveje, vietor miestami aj cez 30 m/s. uzivatel Paľo, by povedal ze zavitala ruska zima.

Nastastie zajtra popoludni by sa malo vycasit, no v nedelu rano tu hlasia -20°C (bude tu platit prislovie z kaluze do blata). Len mam trosku obavy kolko este do vecera nasype, ale nie pre rastliny ale aby ma este neodpojili od elektriky... (autobusy, vlaky nepremavaju, cesty su uplne neprejazdne).

Jedno co na tom vidim potesujuce, je ze aspon si overim mrazuvzdornost jednotlivych rastlin, a pekne sa ukaze s cim tu mame do buducna pocitat, a ktore rastliny su iba strata casu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika