jak pěstovat hyacinty?



host - 163.74 (?)
11.2.2009 21:18

Nevim co je to za pena, jde odstranit?Mozna by neskodilo trochu ho postrikat nejakym fundazolem, je na plisne.Nemam s tim ale zadnou zkusenost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 210.193 (?), 30.1.2009 21:51, zobrazeno: 39607x

Chtěla bych vědět, jaké máte zkušenosti s hyacinty? když je zasadím ven na zahradu, každým rokem bývají menší květy. Je lépe je každým rokem vytahovat ze země? A budou v tom případě květy velké, jako když koupím hyacint předpěstovaný v květinářství? čím to vlastně je, že se květy zmenšují? Nebo vám vykvétají stejně velké? prosím poraďte. Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.74 (?), 1.2.2009 17:49

Hyacinty se maji kazdym rokem po odkvetu-az zatahnou-,vytahnout ze zeme a na podzim znovu zasadit, jinak zplaní, maji mensi a ridsi kvety.Mam jich desitky a jsou krasne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 5.2.2009 15:09

Děkuji za vaši reakci, zkusím to. Ale budu je muset vytáhnout dříve než zatáhnou úplně, protože bych je pak těžko našla, když je mám mezi jinými cibulovinami. Píšete, že jich máte desítky - vytahujete je všechny? nebo je necháváte v zemi a i přesto jsou krásné? díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.74 (?), 8.2.2009 18:11

Vytahuji je vsechny, mam je ve velkych kvetinacich abych je nemusela hledat a oznacene je mam stitkem, protoze mam hodne druhu cibulovin-zake oznacene.Vzdy vytahnu cely kvetinac-kontejner z okrasnych drevin-a necham zarahnout na jinem miste a pak vatahnu a zase az na podzim zasadim znovu do nove zeminy.Jsou krasne stale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 8.2.2009 20:59

A můžu se zeptat- ty kontejnery vrátíte prázdné do země, nebo až do jara je v záhonu prostě díra? Já pořád nevím, jak vyzrát na přezimování různých cibulí a hlíz, které nejsou mrazuvzdorné. Raději je nepěstuju. No a možná bych to zkusila podle vás. Dík, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.88 (?), 8.2.2009 23:02

Já bych měla taky jeden dotaz.Mám zasazené nové cibulky hyacintů v truhlících, dala jsem je ven na okenní parapet.Pěkně začinají vylézat a u jedné cibule se mi u toho vylézajícího stonku udělala jednou bílá pěna.Nevíte, co to znamená?U žádných jiných to nebylo, jen u té jedné cibule.Díky za odpověď.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.194 (?), 9.2.2009 16:38

dobry den chtel sem se optat ohledne hyacintu je mozne aby mi vykvetla advakrat od jara do leta treba ji osusit nebo neco dekuji za radu jarda A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.74 (?), 11.2.2009 21:16

Kdyz vytahnu kvetinac s odkvetlymi hyacinty ze zeme, tak je necham zatahnout-v kvetinaci-a asi v polovine cervence je vyndam, dam do stinu ususit a zase na podzim-zari, rijen-je znovu dam do kvetinace s novou zeminou bud na stejne misto nebo na jine.Kdyz je zahon prazdny, tak diry zasypu zeminou a zasadim tam letnicky aby nebyl tak prazdny.Me jeste ani jedna nekvetla 2krat, ale myslim, ze se zbytecne vysiluje cibule po druhem kveteni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 163.74 (?), 11.2.2009 21:18

Nevim co je to za pena, jde odstranit?Mozna by neskodilo trochu ho postrikat nejakym fundazolem, je na plisne.Nemam s tim ale zadnou zkusenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.88 (?), 12.2.2009 8:58

ta pěna se utvořila jen nakrátko, když na cibulku svítilo sluníčko, byla bílá a pak, jak jakoby zeschla, vysušila se, zezelenala, no a na druhý den tam nebyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika