gloriosa



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 32.125 (?) 
5.7.2006 12:37

Mám ji už několik let a vždy ji mám na zimu v suchém sklepě, kde je minimálně 14 stupňů. Žádné zalévání,. V květnu  hlízy vyndám z květináče, dám novou zem. Hlízy dávám po třech do květináče o průměru 20 cm. Pěstuji to v pokoji na západní stranu. V místnosti to potřebuje opěrnou tyčku 2m. Venku  přistínit - dát pod strom, tam ale má max. 1m. Hlízy kvetou až od velikosti 3-4cm. Malé hlízy přidám k velkým. Zalévám tak, že květináč proleji ale voda v misce nesmí zůstat delší dobu. Další zalévání je, až povrch vyschne. Po odkvětu, tj. 7 až 9 týdnů, zalévám méně. Jakmile začnou konce listů zasychat přestanu zalévat úplně. Pokud se tak nestane, přestanu zalévat začátkem října. Po uschnutí celé rostliny vše odsřinu a dám do již zmíněného sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 225.55 (?), 2.10.2014 21:48
Prosím a to ji do sklepa ukládáte i se zeminou, tak jak byla zasazená?Dostala jsem ji dnes a ješte kvete, co teď?Diky Zdenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 2.10.2014 22:09

Dokud kvete, tak ji mějte doma v pokoji a normálně ji zalévejte. Až dokvete,  omezujte zálivku. Listy i stonek zežloutnou a zaschnou. Pak ho odstraníte a květináč s hlízou šoupnete třeba někam do kouta. Zjara, tak v polovině dubna, květináč vyklopíte a vyberete podlouhlé hlízky. Ty zasadíte vodorovně asi 3cm pod povrch zeminy do čerstvého substrátu - na jednom konci mají hlízky "zobáček" a pár výrůstků. Sázet výrůstky dolů a "zobáčkem" nahoru. Opět začít pozvolna zalévat.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 2.10.2014 22:23

Odkvete, zatáhne a pak teprve uklidit. Ukládám na zimu i se zeminou. V zimě nezalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.103 (?), 9.5.2007 8:17

Zajímalo by mne, zda je možné gloriosu zaštipovat. Na obrázku přiloženému k zakoupené cibuli je květináč, ve kterém je zřejmě vysazeno několik hlíz a květiny dohromady působí spíš jako keřík - moc pěkné. Gloriosu mam již 1,5 m vysokou, tedy určitě vyšší než rostliny na fotografii, a k rozvětvování se zdaleka nemá.

Gloriosu jsem již pěstovala před lety, ale tehdy jsem bydlela v jiném bytě a její vzrůst mě nevadil. I tehdy mě vyrůstala vyšší než 2 metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.47 (?), 10.8.2009 14:27

Dobrý den, u své kamarádky jsem viděla Gloriosu. Je nádherná.Můžete mi někdo napsat, kde bych mohla objednat cibuli této nádherné rostliny. LucieKrnakova@seznam.cz

Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 10.8.2009 14:42

Gloriozu má třeba Starkl a další zásilkové obchody, které se zabývají cibul.a hlíz.rostlinami. Mají kromě červené i žlutou a oranžovou (koexflor.cz). Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika