Řebčík královský



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
jarmila - (19) 
8.5.2005 21:45, zobrazeno: 83202x
Koupila jsem si řebčík královský a zasadila dle návodu,první rok mi vykvetl ale letos mi narostlo pět stonků ale květy nikde.Stonky jsou sice silné ale poléhají,možná,že je to způsobeno mrazem.Nevím jestli bych neměla cibuli vykopat a znovu rozdělit a zasadit ale kdy a jak,protože vím,že by cibule neměla vyschnout ale přitom se sází až na podzim.Nemohl by mi někdo poradit Jarka.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 129.10 (?), 28.2.2006 8:41
Toto mi řebčík dělá též.V létě chce sušší a teplejší prostředí
( u nas na zahrade mame jílovitou půdu). Proto ho vyndávám po zatáhnutí listů, cibule nechám krátce oschnout a uložím do suchého písku do stínu ve sklepě. Semtam kápnu na písek trochu vody. Ven je vysazuji v říjnu ,i koncem října to neškodí. Tento rebčík vyžaduje na jaře solidní přihnojování.

                                                                                              Marek Buchta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.213 (?), 21.11.2006 14:36
Já jsem měla  řebčíky na suchém slunném místě už více jak 20 roků bez jakéhokoli vyjímání ze země. Byl to nádherný a mohutný chumel korun. Pak jsem je vyryla, rozsadila cca 20 cm od sebe a hned druhý rok kvetly a už se zase množí. Nevyndám je ze země určitě minimálně 10 roků. Jde jim to velmi k duhu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.82 (?), 21.11.2006 14:59
Já bych s tím vyndáváním počkal. Cibule se rozdělila a potřebuje zesílit. Myslím, že na jaře se můžete dočkat více kvetoucích stvolů. Řebčík pokud má dobré podmínky  vydrží na stanovišti mnoho let. Rozhodně neuškodí jej na jaře dobře pohnojit. Aleš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.8 (?), 20.4.2011 8:53

Zdravím, my jsme měli řebčíky co si pamatuju (a to je mi 31:-))a krásně kvetly, až do předloňska, když jsem je musela vyrýpnout, kvůli pýru, který byl všudypřítomný, no a od té doby ani kvíteček, jen vyrostou, ale nekvetou, zkusím počkat ještě rok, jestli si to nerozmyslí a když tak je vyrýpnu a přesadím jinam. Máme jihozápadní svah a hlinitopísčitou půdu, takže to by mu mělo vyhovovat. Přeji všem hodně radosti z jarních zahrádek. Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 6.8.2011 7:49

Muže byt v hlubši poloze v zemi, to potom spotřebuje vice sily na vyraženi než na tvorbu květnich stonku.Je tež možne, že je přehnojeny a nema potřebu kvest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.41 (?), 25.4.2008 18:21

Sháním řebčík královský, nikde jsem na něj zatím nenatrefila.Memáte někdo nějaký tip kde ho mohu sehnat?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 26.4.2008 8:06

V tuto dobu kvete, takže se cibule neprodávají. Na podzim jej budou mít všude. Tedy červený, žlutý vzácněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 9.7.2010 14:08

Ještě je na prodej brzy. V obchodech bývá někdy už od srpna. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.59 (?), 15.5.2019 23:51
Schanim též, nemohu sehnat, poradťe.dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika