cibule tulipánů a narcisů zůstaly přes zimu ve sklepě



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
4.1.2008 9:42

Já jsem vloni koupila cibule tulipánů ve výprodeji. Protože už byla zmrzlá půda a nešly dát ven, tak jsem je zabalila do novin aby nevyschly a dala do chladného sklepa. Včera jsem je vyndala a zasadila do kelímků. Zalévám je jen málo a na jaře je vysadím ven. Vloni jsem to udělala také tak a kvetly mi ještě dřív, než ty, co byly přes zimu venku.  Být vámi, tak je dám do nějaké bedýnky a zasypu zeminou.  Cibulky tam vyženou kořínky a vyraší a hned jak přestane mrznout bych je dala ven do země. Zdravím Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 158.242 (?), 4.1.2008 7:34, zobrazeno: 8636x

Prosím, co s cibulemi tulipánů a narcisů, které zůstaly zapomenuty ve sklepě? K vysazení na podzim na záhon prostě nedošlo. Podaří se mi je ještě zachránit? Je jich větší množství. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 4.1.2008 7:52

Vsaďte je na záhon, jak to půjde. Pokvetou o něco déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.242 (?), 4.1.2008 8:08

Děkuji, ale mohu třeba teď hned dát část do truhlíku a nechat je na stejném místě, ve sklepě? Až to půjde, tak je dát ven i s truhlíkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.1.2008 9:42

Já jsem vloni koupila cibule tulipánů ve výprodeji. Protože už byla zmrzlá půda a nešly dát ven, tak jsem je zabalila do novin aby nevyschly a dala do chladného sklepa. Včera jsem je vyndala a zasadila do kelímků. Zalévám je jen málo a na jaře je vysadím ven. Vloni jsem to udělala také tak a kvetly mi ještě dřív, než ty, co byly přes zimu venku.  Být vámi, tak je dám do nějaké bedýnky a zasypu zeminou.  Cibulky tam vyženou kořínky a vyraší a hned jak přestane mrznout bych je dala ven do země. Zdravím Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.242 (?), 4.1.2008 10:11

Děkuji vřele, udělám to tak, jak říkáte.

Přeji Vám hodně zahradnických úspěchů, Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 4.1.2008 14:00

Vysadit je do děrovaných košíků zalít a nechat ve sklepě zakořenit při níské teplotě jako když chcete rychlit cibulovyny na vánoce a nebo na MDŽ a na jaře až rozmrzne vysadit celý košík na záhon snadno je pak najdete. Do jara musíte udržovat zeminu vlhkou aby dobře zakořenily při vyší teplotě by začli růst listy a byli by špatné květy. Na zakořenění potřebují asi 6 neděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika