Amarylis



host - 192.35 (?)
21.9.2007 20:24
Já je přes zimu uchovávám při 15 stupních Celsia, větší teplo nedoporudčuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 8.67 (?), 21.9.2007 7:38, zobrazeno: 253013x

Dobrý den,

můžete mi poradit, co se teď na podzim dělá s amarylisem? Koupila jsem ho na jaře v Holandsku a nevím, jestli ho nechat v květináči nebo cibulku vydělat a zasadit až na jaře?

Za rady děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.81 (?), 21.9.2007 8:26
Můžete jej nechat v květináči, celou zimu v teple a suchu, zalévat  začněte až když nové listy budou mít 10 cm. Přesazujte jednou za 2-3 roky před rašením.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 21.9.2007 20:24
Já je přes zimu uchovávám při 15 stupních Celsia, větší teplo nedoporudčuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.54 (?), 8.10.2007 13:09

Bydlím v paneláku a pěstuji amarylis (vlastně se správně jmenuje hvězdník, kvetoucí na jaře, pravá amarylis kvete na podzim a je vzácnější) následovně:

Zataženou cibuli i s původní zeminou a květináčem nechám na chodbě nebo i ve sklepě. Teplota mezi 12 až 15 °C. Kontoluji zda se neobjevuje zelená špička (poupě květu nebo i list).  Jak se objeví zelená spička budoucího květu, opatrně vyměním horní polovinu staré zeminy za novou (přidat trochu písku do kupované květinové zeminy). Dosti přimáčknu kolem cibule, která musí minimálně horní třetinou vyčnívat nad povrchem. Těmto květinám nevadí těsný květináč. Přesadit stačí 1x za 3 roky. Pak opatrně zalévat dokud se opravdu neprobudí k životu (může to trvat až 3 týdny než zcela rozkvete). Za květním stvolem by měly začít růst i listy, většinou obojí. Kvetoucí potřebuje co nejvíc světla - stát na okně. Pokud se stvol naklání za světlem k okennímu sklu, otočím květináč, nevadí to. Po odkvětu odříznu stvol až dole u cibule, zbytek časem zaschne. Listy pěstuji pozorně dál jako jiné pokojové květiny. V květnu po zmrzlících dám květináč na balkon, první týden do stínu, potom na sluníčko, uprostřed léta většinou na úplně plné slunce, čím více tím lépe. Nic se jim nestane. Cibuli celou dobu přihnojuji polovičním množstvím hnojiva, ale skoro do každé zálivky (používám někdy hnojivo pro cibuloviny nebo pro kvetoucí pokojovky). V srpnu pozor postupně přestat hnojit. V září přestat zalévat a necht venku dokud to jde. Většinou  listy samy začnou na špičlách žloutnout a to už je znamení se vším přestat. Trvá to skoro další měsíc, než listy uschnou. Pak se celý proces opakuje. Samozřejmě všechny suché a žluté listy odstraňujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 190.226 (?), 22.11.2007 11:24

Co s mladými a maličkými cibulkami hvězdníku, které narostou u velké cibule? Rozsadila jsem je, zalévala, přihnojovala, ale teď se bojím je nechat zcela zaschnout přes zimu, aby nezahynuly, když jsou tak titěrné.

Nebo postupovat jako u velké cibule??? Děkuji Tamara.

A jak zacházet s tzv. biskupskou lilii, pokud je na verandě v květníku?

Mám rostlinu 6 let, kvetla jen dvakrát a většinou raší jen listy naplano. Zahradu nemám, tak jak na ni v květináči? Jak zimovat?

Taky děkuji Tamara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.233 (?), 23.11.2007 14:13
Malé cibulky oddělit a pěstovat asi 3 roky bez zatažení listů, jako pokojové květiny. Pak by mohly začít kvést.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petra H. - (20) - 54.34 (?), 28.11.2007 15:31

Dobrý den, taky bych se ráda zeptala na pěstování Amarylis. Podle popisu si nejsem jistá, kterou mám doma, a ani vlastně nevím, jak se o ni správě starat. Koupila jsem rostlinku s již vyrašenými listy a asi do dvou týdnů nám začla kvést. Právě jsem úplně ohromená krásou těch květů, byla bych moc ráda, kdyby šlo květy uchovat co nejdéle a dále kvetení opakovat. Ale píšete, že kvetou na jaře a na podzim se dávají do sucha a temna. Jak je to s mojí Amarylkou? Kvete právě teď, jak se tedy o ni mám dál starat? Děkuji za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.39 (?), 12.10.2010 13:44

Dobrý den, porad te mi prosím někdo, mám již 2 rokem cibulku amarilis, je v květináči a celé dva roky jí kvetou jen listy, jěště ani jeden květ, co dělám špatně?Děkuji za odpověd Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.10.2010 20:38

potrebuje obdobi bez vegetace, takze ji vyjmete z kvetinace a nechte nasucho az ji listy zatahnou - listy neodrezavat!!! po zatazeni cekejte nez uvidite poupe, pokud do 2,5mesice se nic dit nebude, zasadte ji do kvetinace a dejte do tepla a na svetlo, zalijte a cekejte nez zacne rust hlavne neprelit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 20.10.2010 10:17
Měla jsem amarilky celé léto venku v květináčích. Občas jsem je zalíla, někdy i hnojivem a teď jsem je dala do sklepa na okno, takže je nechám bez zalití až do vánoc? Nebo když je přenesu na parapetu do pokoje tak je taky nebudu zalévat až mi ukážou špičku poupěte? Rozinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika