Zltne mi cibula a cesnak, co s tym?



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 56.196 (?) 
13.5.2011 8:16, zobrazeno: 25433x

Ahoj mam na pozemku zasadenu cibulu a cesnak ktore mi zacali zltnut na konci stopiek. Na fore som vycital ze to moze byt nedostatkom vlahy alebo malo dusikom. Cibulu a cesnak som pohnojil mocovinou a zalievam pravidelne rano a vecer normalnymi davkami. Neporadi niekto v com moze byt problem? Dakujem J


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.173 (?), 13.5.2011 9:08

Podle fotogalerie šlechtitele pana Kozáka by mohlo jít o začínající Fusarium. Vzniká tehdy, když se česnek sází moc brzo a např. po bramborách.Doporučuje proto sázet česnek až teplota klesne pod 9st C. Všiml jsem si, že to mám na některých rostlinách taky. Budu to řešit vykopnutím, protože cibule stejně shnije. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 13.5.2011 9:13

Zapomněl jsem dodat, že takto řeším jen rostliny, které téměř úplně zežloutly.Typické je to na těch fotkách pana šlechtitele. V takovém stavu už mám nejméně 2 rostliny, je zajímavé, že jen od jedné odrůdy ze 6,které jsem vysázel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 16.5.2011 8:02

myslite plesen sneznu /Pleseň snežná (Fusarium nivale) /? Ta sa predsa da postriekat napr.Quadrisom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.147 (?), 18.5.2011 23:25

Přihnojením močovinou se toho moc nevyřeší, protože je to pomaleji působící hnojivo. Pokud trváte na močovině, používá se postřik v 5% koncentraci. Pro rychlé dodání dusíku přes kořeny se používá ledek vápenatý. Co se týče zálivky, nic se nemá přehánět. Česnek ani cibule nejsou trávník a zalévání dvakrát denně spíše škodí, než pomůže.Nejlépe by bylo jednou pořádně zalít, po částečném oschnutí povrchu hodit trochu ledku vápenatého a okopat nebo alespoň proplečkovat. Po měsíci opakovat. Pokud chcete nějakou chemii, zkusil bych postřik Ortivou (koncentrace 0,2%). P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 121.114 (?), 18.5.2011 23:37

Musím souhlasit s ortivou.Ale hlavně žádnou vodu. Já jsem letos česnek nezalíval, jenom 2x okopal a lehce přihnojil cereritem a musím říct, že je výstavní. A cibuli se nejlíp daří na suchých místech. Takže nezalívat!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.103 (?), 19.5.2011 22:31

Opravdu pomůže Cererir, vpravit zakopáním do země. Vím o čem mluvím měl jsem to samé. Zálivky bych se nebál obzvláště v tomto suchém období. Ale lépe více a méňě často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika