Žloutnutí listů u česneku



Stránky: 1,  2   
tojemaras - (5) - 42.36 (?) 
22.4.2010 9:44, zobrazeno: 61071x

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, včerejšího dne mi začal žloutnout česnek, chtěla bych se zeptat, jaká by mohla být příčina a zda jde česnek zachránit... žloutnout většinou spodní listy, ne konce listů, ale celé podélně, zatím jen trochu, ale i přesto. Moc díky za rady, letos sadím zeleninu úplně poprvé a bylo by pro mě asi dost odrazující, kdyby mi česnek celý shnil apod. Jinak mořený nebyl, je to odrůda mého strýce, který mi ji dával, sadila jsem na podzim, nehnojilo se, pouze se vápnilo, půdu máme kyselou rašelinnou... Díky za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.173 (?), 22.4.2010 15:20

Žloutnutí listů česneků je způsobeno blokací dusíku v půdě, způsobeno chladem a mokrem. Postihlo to více pěstitelů, viz diskuze na stránkách šlechtitele česneku. Z jeho jedné odpovědi částečně cituji: použít ledek vápenatý 15,5% N,1kg ledku na ar. Rychlejší výsledek je při použití listového hnojiva s vysokým obsahem dusíku.Konec částečné citace. Jinak z vlastní zkušenosti vím, že česnek neuschne, menší úroda je možná, a ještě jedna zajímavost, ne všechny zasazené odrůdy česneku to zasahuje stejně, je to způsobeno velikostí-různou hloubkou kořenů u jednotlivých druhů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tojemaras - (5) - 42.36 (?), 27.4.2010 13:56

Děkuji, česnek jsem "podusila" :) ale začíná žloutnout zas víc a víc :(jen se bojím, že už ho nezachrání nic... uvidíme, ale i přesto díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 28.4.2010 15:07

Ještě Vás musím uklidnit. Loni mne žloutnucí listy česneku dohnaly k tomu, že jsem se záhonu vyhýbal, nemohl jsem se na to dívat. Sklidil jsem poměrně slušnou úrodu, ještě teď z něj vaříme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 28.4.2010 15:34
Žloutnutí listů může být také způsobeno prudkým růstem, kdy se jednotlivé listy nestačí přizpůsobit zesilování stonku. Ale je možná též nedostatečná výživa.Není pravda, že se česnek nehnojí. Zahrádkáři to obvykle nedělají, ve větším je to potřeba. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.70 (?), 28.4.2010 15:57

robí to zima a mokro. cesnek sadiť začiatkom mája.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 28.4.2010 17:53

 A sklízet potom kdy? A co z toho vyroste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 28.4.2010 19:15

to je skoro, skor v oktobri ci novembri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tojemaras - (5) - 42.36 (?), 31.5.2010 10:59

česnek už vypadá skvěle, roste jako z vody :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.254 (?), 29.4.2010 21:22

Pěstuji stále stejný druh už asi 30 let. Na podzim jsem vysadil stroužky z loňské a předloňské sklizně. Již jsem tu na stránkách o česneku o tom psal. Loňský česnek je krásně zelený, předloňskému žloutnou spodní listy.  Jsou na společném záhoně v naprosto stejných podmínkách. Předloňský česnek byl na podzim v růstu, řekl bych snaživější, nyní trochu zaostává. Foto přikládám. Vlevo roste loňský, vpravo předloňský.

Žloutnutí listů u česneku
Žloutnutí listů u česneku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika