Zloutne mi cesnek



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
9.6.2017 20:35

Bunny, mám dojem, že ten váš česnek není nemocný. Já mám sem tam nějaký žlutý list taky a průběžně sklízím ty, které se mi nezdají. A cibule jsou zdá se dobré (viz foto z probírky 23.5.). Ten můj naopak nesnáší silný déšť.

Česnek z probírky
Česnek z probírky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 158.197 (?), 5.4.2017 11:44, zobrazeno: 12964x
Dobry den, muzete mi nekdo prosim poradit co mam za nemoc na cesneku.Loni mi taky zloutl.Pri dobyvani byli uhnile koreny a byl plesnivy.Uroda zadna.Proti hadatku to splicham.Kde delam chybu.Diky za kazdou radu.sadbou to neni.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 5.4.2017 13:32

Jestli byl plesnivý, tak buď fuzarium nebo sclerocium - houbové choroby.  Nesázet tam, co poslední roky rostl.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 5.4.2017 14:30

To co je na fotkách je virová žloutenka. Letos s tím už nic neuděláte a na příští rok si kupte sadbu bezvirózní.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.155 (?), 5.4.2017 20:54

Dobrý večer, díky za radu.Mohu se zeptat čím to mám pošplíchat, pokud to ještě jde.Sadbou to asi nebude protože loni jsem měl stejnou sadbu co otec a on ho měl nádhernej.Nemůže to být přehnojením.Loni jsem na tom místě měl dvakrát brambory po sobě bez hnojení.Hnojím od koňů jakkoby pomočenou slámou s koblížkya to dost, protože to není hnůj.Zítra zkusím udělat lepší foto.Když jsem to fotil byla už skoro tma.Děkuji vám všem Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 5.4.2017 23:25

Viróza je potvora, jakmile ji jednou česnek chytí, sám se neozdraví. Sadbový česnek z vlastní sklizně je potřeba označovat v porostu už před sklizní, aby na listech nebyly ty tipické žluté proužky či jiné nezdravé projevy. Pokud vybíráte sadbu až po usušení, nepoznáte zdravotní stav jinak než podle velikosti (a to není spolehlivé).

Koňský hnůj má špatný poměr uhlíku a dusíku, takže virózu zvýrazňuje pro nedostatek fosforu a dusíku. Pomůže přihnojení vykvašenými slepičáky - aby tato úroda nebyla propadák. Postřik žádný neřešte. Pokud má otec sadbu zdravou, označte si měsíc před sklizní u něj nejtmavěji zelené rostliny a ty ať Vám nechá na sadbu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.155 (?), 26.4.2017 20:00
D6bry vecer, soused t6 ma takx jak mi pred mesicem.td

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.6.2017 17:12

prosím, žltnutie cesnaku na fotkách je spôsosebené nedostatkom dusíka, vody (je teraz dosť sucho)  alebo je to vírová žltačka alebo niečo iné? na foto je najviac napadnutý, ostatné sú na tom lepšie, resp. ako to ošetriť či ešte teraz alebo v budúcnosti. ide mi aj o sadbu, v prípade, že je to niečo zlé, aby som to už teraz označil. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.6.2017 20:35

Bunny, mám dojem, že ten váš česnek není nemocný. Já mám sem tam nějaký žlutý list taky a průběžně sklízím ty, které se mi nezdají. A cibule jsou zdá se dobré (viz foto z probírky 23.5.). Ten můj naopak nesnáší silný déšť.

Česnek z probírky
Česnek z probírky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.6.2017 20:55

Mimmo, dakujem. nebudem teda vytvárať paniku. bol som vytrhnúť jeden, cibuľa je menšia ako vaša, ale vyzerá ok. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.119 (?), 9.6.2017 21:56

Dobrý večer. Obávám se, že Váš česnek virozní je. Tedy na sadbu nevhodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika