Žloutne mi česnek



Rosťa M. - (10) - 43.222 (?) 
20.4.2011 0:37, zobrazeno: 26070x

Co s tím udělat? Před ochlazením, asi před 2 týdny, začal žloutnout. Bylo sucho a velmi větrno, tak jsem zalil a pohnojil ledkem v předepsaném množství. Zlepšení žádné, žloutne dál. Ten větší, více žlutý vpravo, je Jovan, sadba od významného pěstitele, ten menší „český“, odrůdu neznám. Mořeno Sulkou + Merpanem, česnek na tomto místě nikdy nebyl. Na vydloublém vzorku nevidím nic divného, ten povlak na slupce mi připadá jako zbytek po moření, je docela tvrdý, jakoby nerozpustný. Půda odpočatá, před výsadbou nehnojeno ničím. Ten povrch není tak úděsný, jak vypadá, ty hroudy jsou měkké. (Na podzim jsem těžkou hlínu odlehčoval pískem.) Vysazen byl dost těsně před zámrazem. Můžete mi poradit co s tím? Myslím, že je žlutý nezdravě. Dík, Rosťa



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.45 (?), 20.4.2011 15:14

Mám stejný problém. Na houbomilku se mi zdá brzo, ale ve starší publikaci o ochraně rostlin, jsem zjistil, že by se mohlo jednat o plíseň - fuzariozu. Jako ošetření doporučují Benlate (asi už není) nebo Rovral Flow (znovu opakuji, že se jedná o starší vydání). Uvádím to proto, že se snad najde odborník, který doporučí alternativní postřik. O fuzarioze jsem toho moc na netu nenašel.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 121.114 (?), 20.4.2011 21:09

Vloni jsem měl česnek podobný, tak jsem ho zali Ortivou a celkem to pomohlo. Vypadá to na nějakou plíseň. Jestli tam nemáte moc mokro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.222 (?), 20.4.2011 23:24

Dík za tip, zítra zaběhnu pro Ortivu, jiná možnost stejně asi není. Mokro tam je stejně jako jinde, nic mimořádného.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.36 (?), 21.4.2011 14:30

Já měla česnek loni taky žlutý a někdo mi poradil ledek vápenatý, prostě mu chyběl dusík... Dodala jsem a krásně opět zezelenal a uzdravil se :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.220 (?), 21.4.2011 19:20

Našla som stránku, kde sú obrázky rôznych chorôb cibulovín, možno niekomu pomôže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 191.35 (?), 21.4.2011 21:02

Mně uhynulo asi 10 % rostlin, byl mořený Sulkou a Merpanem. Podle všeho to byla fuzarióza. Letos budu mořit Sulkou a Rovralem Aquaflo, snad to pomůže. Mám na letošek objednanou sadbu od pana Kozáka. Ten letošní, vlastně loňský, byl Therador od Osiva.cz, francouzský... No nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 22.4.2011 8:53

Podle mého názoru je problém v příliš velké vlhkosti zeminy. Přestaňte se zaléváním a žloutnutí přestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.222 (?), 23.4.2011 0:13

Nezalévám, nezalévám. Žloutnutí začalo za velkého sucha, asi před 2 týdny. Bylo teplo, slunečno a silné větry. To jsem zalil, pak už né. Vlhkost na fotce je po deštích, které pak následovaly. Dostal Ortivu a před asi 10 dny ledek. 10gr/m2, jak píšou u Kozáků. Toto množství se mi zdá míň než symbolické, je to jako cukrovat buchtu diabetikovi. Ale asi vědí, proč tolik. Tož uvidíme.  Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika