Vrtalka pórová - co dál?



Stránky: 1,  2   
host - 177.226 (?) 
7.6.2016 9:53, zobrazeno: 9832x
Na záhoně nám od minulého roku zůstala cibule. Minulý rok nevyrostla, tak jsme tam zasečku nechali. Hned na jaře začala růst krásně dlouhá nať, cibulky tedy moc ne, ale to nevadilo. Teď jsme nějaké cibulky sklidili a bohužel tam ta vrtalka je. Co teď :)? Asi to bude v celém záhoně, takže vytahat všechny cibulky... potom jsme chtěli ale záhon osázet znovu, opět cibulí. Smí se to? Za jak dlouho po sklizni? Nějaká opatření, postřik, nechat radši záhon nějakou dobu ladem? Všem za případné odpovědi moc děkuji :)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 252.4 (?), 9.6.2016 10:48

Koukám, ža vám nikdo neodpovídá. Mám stejný problém, a to u cibule a u poru. Postřik existuje, ale asi jako prevence. Stejnou službu prý udělá i bílá netkaná textilie. Ale vyzkoušeno to nemám. Co vím tak vrtalka je asi 5mm velká muška co v květnu naklade vajíčka. Dospělci tedy na podzim nejspíš záhon opouští. Mělo by tedy stačit zabránit jim v kladení vajíček. Někdy se doporučuje i pěstování cibule ze semen. Já letos netkanku nekoupila, tak jsem zvědavá co sklidím..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.11.2017 19:02

Pór se většinou mluvnicky zdrobňuje na pórek. Já teď marně hledám slovo, které by naopak vystihlo velmi dlouhý pór. Bohužel to slovo neznám, ale hlavně neumím vypěstovat stejně veliký a atraktivní pór jaký je teď u nás v prodeji. Koupil jsem si dnes svazek, jehož listy jsou zastřiženy na 130 cm. To by mě zajímalo, čím to ti zemědělci hnojí a stříkají...

A. porrum
A. porrum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.17 (?), 5.11.2017 19:57

Nic složitého. Toto je letní pórek, který tak naroste zcela běžně. Letos jsem měl vysazenou podzimní odrůdu a pokud bych největší rostliny takto svázal, zcela jistě by měly přes jeden metr. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.161 (?), 5.11.2017 20:00

Zkuste pěstovat, třeba Elefant a při přípravě půdy hodně přehnojit, následně zavlažovat a chemicky ošetřovat. To poslední je téměř nemožné, protože potřebná chemie je pro zahrádkáře nedostupná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.17 (?), 5.11.2017 20:05

Proti čemu je třeba pórek chemicky ošetřovat? Na vrtalku stačí netkanka a je vystaráno. Letos vysazeno 170 sazeniček, skoro vše již sklizeno a ani jedna vrtalka. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 95.140 (?), 8.8.2022 17:39

Koupil jsem v OBI netkanku 3,2 x 5 m. Mrzí mne, že na balíčku, ani na regálu jsem nenašel uvedenou gramáž. Prodejce se asi stydí za to, že prodává tenoučké zmetky, co nic nevydrží. Navíc je z výroby mastná a musí se vyprat v saponátu, aby propouštěla vodu.Druhý den po natažení nad pórek jsem zjistil, že je protržena zřejmě od nožiček ptáčka. Na jiném místě je drobná dírka. V tak tenkém materiálu to ani nepřekvapí. Asi nevydrží do sklizně pórku. Neuvedení gramáže nesvědčí o dobrém úmyslu prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.10 (?), 8.8.2022 20:30

už jsem to tu někde v diskuzi psal, ale zopakuji, v ikea mají bílé silonové záclony s okem 1mm, v balení jsou 2 kusy o rozměru 2,8x3m. Vloni stálo stovku, teď je o dvacku dražší. Proti netkance nesrovnatelně pevnější a perfektně vodopropustná. Letos jsem je užil proti vrtalce na cibuli a nebyly žádné škody, teď jimi mám přikryté borůvky proti ptactvu, dále z nich mám kryt na zelí proti molici a bělásku, zrovna jsem tu dal fotku. Přikryl jsem s tím i mladou třešeň a rybíz a uchránil pro vnučky úrodu.  Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.137 (?), 8.8.2022 22:31

Myslíte v ikea LILL, Síťované závěsy, 1 pár, bílá, 280x300 cm za 119,-?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 9.8.2022 9:48

to je 16,8m2 plochy a 7kč/m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika