Sklizeň cibule



host - 251.172 (?) 
10.7.2011 20:20, zobrazeno: 27617x

Zdravím, mám dotaz, jak poznat ideální čas ke sklizni cibule. Dočetl jsem se, že v době, kdy polehává nať, ale to už polehávala cca před třemi týdny, když byla poloviční. Teď má na výšku cca 45 cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 11.7.2011 4:27

Měla by být polehlá nať a začít žloutnout. Cibuli se nic nestane, když zůstane déle v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.202 (?), 11.7.2011 12:36
musíte rozlišovat, zda je polehlá větrem nebo nižší vlhkostí v listech :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.234 (?), 7.8.2011 19:18

Cibuli jsem měla už dávno sklidit. Nať mám polehlou, cibule jsou pěkné. Jenže začalo pršet, tak jsou pořád v záhoně. Hned jak se udělá hezky, tak půjdou ven. Minulý rok jsem sklízela až na podzim a potom mě dost cibulí uhnilo.

Stejně tak přemýšlím o sklizni mrkve. Pořád mám zafixované, že se sklízí pozdě na podzim. Pak je ale hoňka se sklizní, mrkev už praská, nebo prolezlá.  Teď je krásná a tak si aspoň něco nastrouhám do mrazáku. A hraboši budou mít utrum.

Všechno je teď jinak, než bývalo kdysi, tak se holt taky přizpůsobuju. Hlavní přece je sklidit zralou zeleninu včas.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.218 (?), 11.10.2011 19:44

Když je zelenina zralá a je místo v mrazáku, tak je to vždy nejlepší. Pěstování je vždy sázka do loterie, záleží na odrůdách, počasí, škůdcích a všem možném.  Letos jsem zklamaná z česneku a cibule jako nikdy. Ale nevzdám to. Když se zadaří, tak je nejlepší jistota ekologické zeleniny. Člověk se musí stále vzdělávat jak je co nejlépe pěstovat, ale překvapují mě různé rady n a internetu jako např. že se má při pěstování bulva celeru zahrnovat. Není to vůbec pravda, dokonce pro zvětšení velikosti je dobré odstraňovat okolní   nať.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika