Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru



host - 144.38 (?)
10.7.2017 9:41

Není třeba mít obavy o kvalitu mého česneku. Nemám ale český, protože žiju na Moravě. Ale mám syna v Liberci a ten jednou z hecu vzal paličku česneku do hospůdky a prý žádný z chlapů nedokázal sníst pouhý jeden stroužek naráz.. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 194.106 (?), 10.7.2017 8:44

Taky se svým do mlýna.

 Sklidil jsem 600 kusů v sobotu v pauzách mezi modlitbami o déšť v několika náboženstvích a jazycích.

 Česnek je průměrně dobrý jako každý rok, sázený byl v polovině prosince, nehnojený, mořený v Sulce a Rovralu, sadba kupovaná 50% paličák, 50% nepaličák, odrůdu nevím, to mám (cedulky) v košíku v regále

 Nebylo to sklízení, ale dobývání, záhon, přes všechno víkendové zalévání tvrdý jak beton, lámaly se celé kry hlíny.

Třeboňsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 9.7.2017 23:42

Ano, je to hrůza, obvod cibule česneku 26 cm. Ať jsem svoje měřil, jak jsem měřil, přes 21 cm jsem se nedostal. Dokonce ani těch 20 cm neměly zdaleka všechny. Ále co, vždyť mám jen bezejmený a ještě asi původem ze skládky u zahrádkářské kolonie u okresního města, kde jsem si před léty vyrýval narcisky. Asi jsem ho přivezl s nimi, modrý paličák. Tak to je ze severu.
No, vodu by asi rád, když je sucho. Možná by mu i přihnojení dělalo dobře. Taky jsem si už kolikrát říkal, že ho zasázím včas, protože trsy česneku vyrostlé ze zapomenutých, ztracených nebo vyhozených paliček nebývají tak úplně špatné, ale kdo to má všecko stihnout? Letos jsem aspoň vyplel. Bylo sucho a pletí nebylo moc. wink JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 13.7.2017 16:37

Také přidám foto svých česnečáků. Odrůda "Skládkový modrý paličák", pěstuji cca 13 roků. Dolní řada: očištěné paličky, které jsem měřil. Horní řada: sušený svazeček. Jihozápadní Morava, 450 m/m. JG


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.38 (?), 10.7.2017 9:41

Není třeba mít obavy o kvalitu mého česneku. Nemám ale český, protože žiju na Moravě. Ale mám syna v Liberci a ten jednou z hecu vzal paličku česneku do hospůdky a prý žádný z chlapů nedokázal sníst pouhý jeden stroužek naráz.. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 13.7.2017 13:26

Také "přidám do mlýna svoji trošku." Můj letošní česnek kuchyňský je jako jiné roky po zdravotním stavu bezvadný a velikostně v průměru. Na sadbu používám stroučky z vybraných větších cibulí, sadbu nemořím již asi 20 roků, sázím po 28 - mém říjnu, na stejné místo sázím nejdříve po čtyřech letech. Na jaře nakypřím a případně odplevelím půdu mezi rostlinami, česnek zásadně nehnojím ani nezalévám. Po sklizni sloupnu spodní žlutý, avšak ještě zdužnatělý list i se slupkami, které jsou znečistěné od půdy, zakrátím kořínky i listy. Po obvodu neměřím, ale větší česnek jsem viděl pouze ve stánku u silnice, kde měl prodejce napsáno "Česnek z Krkonoš - odrůda Havran." Velikostně připomínal spíše kedlubny. Mám však velké pochyby o trvanlivosti takhle nadopovaného česneku.

Nově zkouším nepaličák Anton, který je na snímku nahoře.

Moravský kras, 450 m.n.m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.7.2017 13:56

Teda Jirko, takhle čistý česnek jsem viděl snad jedině v učebnici. Já si letos na česnek taky nestěžuju. Sázím ho v listopadu, stroužky mořím, za vegetace 1x zaliju vápenatým ledkem a 1x síranem amonným. Po 2 letech kupuju sadbový. Osvědčily se mi nejvíc moravské odrůdy - Dukát a Karel IV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 13.7.2017 14:38

Miloši, fintu se sloupnutím spodního žlutého, ještě zdužnatělého listu, společně se suchými slupkami na kterých je nalepená půda, mě naučil otec, který tímto způsobem okamžitě po sklizni zjišťoval, zda mu česnek nehnije. Mě se to také osvědčilo a tak to dělám, přestože potíže s hnilobou nemám. Jen si u toho občas zanadávám " kdo se s tím má pořád s... t" angryprotože mi každoročně přibývají zájemci o česnek z okruhu mých známých a já se jim snažím vyhovět. Oloupat a usušit něco kolem 40 kg česneku je však pro mne již na hranici únosnosti a ruční práci dnes stejně nikdo neocenní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 13.7.2017 15:12

česnekem jsem pro letošek osadil část většího záhonu v mírném svahu společně s paprikama, 405 stroučků v 6 řádcích. Papriky byly proti kopci nad česnekem. Zalil jsem ho všehovšudy 2x lehkou sprchou z hadice. Spodní 4 řádky česneku zavadaly na sklizeň o 3 týdny dřív. řádky přilehlé k paprikám o zmíněněné 3 týdny později a rozdíl ve velikosti cibulí a stroužků je více než patrný.

Rozdíl v přípravě záhonu nebyl před výsadbou nebyl, rozdíl v jeho velikosti a době vegetačního období přisuzuji jednoznačně průsaku vody od poprik zalívaných v tomto roce poměrně vydatně.

Tolik jen pro odpůrce závlah v česneku.         :)   j.c.

Tolik jen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.92 (?), 13.7.2017 15:41
Mám stejnou zkušenost. Česnek zasazený vedle rajčat dostával řádnou porci vody spolu s nimi a byl jednou tak velký než ten v samostatném záhoně. A od té doby česnek normálně zalévám. Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.106 (?), 13.7.2017 15:41

Když je sucho, musí se zalévat každá kytka.

Česnek je kytka.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika