Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru



host - 45.252 (?)
9.7.2017 21:32

Proboha, to je ještě pravý česnek nebo cibule?? 26cm obvod... není lepší tradiční český česnek, než nějaký chutově slabší nebo méně trvanlivý z Východu, at už čína nebo širšího "ruska", nebo naopak z jihu, španělska atd...

Ten náhled s tím, že česnek je výrazně menší díky dlouhé zimě a brzké zimě mě taky napadl a přimlouval bych se za něj. Česnek opravdu nestačil zakořenit při sadbě na konci října, protože začal vylézat až úplně na konci března... dlouho mrzlo a padal sníh, pamatujete...? Za duben a květen nestihl narůst a červen už byl suchý výrazně...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.28 (?), 31.7.2017 2:20

Sucho je moje hobby. Sleduji jak to v ČR vypadá. Je to děs. Je ta oblast kde žijete ještě ovatelná? Je tam vůbec nějaká pitná voda?

O mém letošním česneku:

20cm hluboko nasazený česnek jsem sklidil 30.7.2017. Zasazené 4 druhy česneku, jak sadbový tak i česnek za supermarketu. VŠECHNY rostlinky vyraztly a byly všechny ZDRAVÉ. Žádná plíseň, hniloba atd. Nic nemořené a nic nestříkané. Žádné zalévání.  Paličky jsou různé velikosti, ale bez problémů. Zásada-česnek sázet do hloubky 15-20cm. A pak se musí vykopávat krompáčem.Půda středně těžká, 500m nad mořem a letos vlivem dešťů mokrá až do hloubky 20 cm a víc. Léto dosti deštivé. Loni totální sucho i v hloubce 20cm. loni brambory zaschly, Je to metoda divná, ale u mne a u souseda stoprocentně úspěšná.

Jsem rád že jsem vůbec něco vypěstoval.

Paličky česneku byly většinou menší, ale česnek se mně podařil vypěstovat po 10ti letech marných pokusů, kdy vždy všechno shnilo a mohl jsem s česnekem dělat všechno možné.

Podmínky pěstování jsou velice rozdílné, ale je vidět že se česnek musí zalévat. 

Už jste o této hloubkové metodě slyšeli?

česnek 2017
česnek 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 8.7.2017 19:38

Dobrý den. Inspirován zdejšími příspěvky jsem před malou chvílí vyzvednul jednu palici česneku paličáku, původ snad Rusko. Velikostí jsem překvapen, obvod 26cm. Záhon vůbec nezaléván, na jaře před vyrašením rostlin byl přihnojen. Pokud i ostatní palice budou podobné, velká spokojenost. Oblast Haná. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.7.2017 22:26

Pane Stanislawe, kdy jste ho sázel? Těsně před zámrazem? Nebo dříve? Já totiž tak nějak nabývám zkušenost, že hodně pozdní výsadba je taky na prd. Podle mně musí zakořenit, což tuhle zimu moc nestihl, páč docela mrzlo. A jaro bylo sušší. Takhle lépe využije zimní vláhu. Já sázím s hromadným příletem havranů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 9.7.2017 6:36

Dobrý den. Já se už nemohu řídit nějakým doporučením, ale tím, co mně zrovna umožní zdraví. Dostal jsem se totiž do ID. Datum sázení si nepamatuju, akorát vím, že jsem byl nadšený, že to sázení mně šlo velmi dobře. Rok před tím jsem se docela trápil. Sněhová pokrývka byla dobrá, přísušek žádný. Před sázením jsem pozemek pooral na hloubku asi 20cm a pak srovnal rotavátorem. Sázím napříč záhonu o šířce 120cm. Hnojeno na jaře jednou Hydrokomplexem. Vypadá to, že od pondělí začnu pomalu vyzvedávat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 9.7.2017 21:32

Proboha, to je ještě pravý česnek nebo cibule?? 26cm obvod... není lepší tradiční český česnek, než nějaký chutově slabší nebo méně trvanlivý z Východu, at už čína nebo širšího "ruska", nebo naopak z jihu, španělska atd...

Ten náhled s tím, že česnek je výrazně menší díky dlouhé zimě a brzké zimě mě taky napadl a přimlouval bych se za něj. Česnek opravdu nestačil zakořenit při sadbě na konci října, protože začal vylézat až úplně na konci března... dlouho mrzlo a padal sníh, pamatujete...? Za duben a květen nestihl narůst a červen už byl suchý výrazně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 9.7.2017 22:00

Dnes sklizený Karel IV. Rychle jsem ho opláchl vodou, byl obalený blátem. Dělám to tak každoročně a nehnije. Musí rychle venku oschnout, a pak se dá sušit do průvanu v garáži.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.7.2017 22:21

Tak já letos, pokud se ještě něco nestane(plíseň a nevím co by mohlo) budu mít asi česnek nejlepší za posledních pár let. Sázela jsem, jako už po několikáté, mezi vánočními svátky. U nás se do země na podzim nedostanu, pokud trochu nepřemrzne, tak je jak lepidlo. Ale vybrala jsem zrovna místo, kde byl složený kopaný písek, takže tam je půda mnohem lepší(na zpracování) To hrozné sucho nevadilo, protože je záhon v trase zavlažování rajčat, kdy přebytečná voda z kapkové závlahy zaplavuje česnek. A to doslova, dvakrát mi muž letěl vynadat, ať to vypnu, neb česnek je pěstovaný jak rýže. Ale to mu asi v těch suchách pomohlo, jinak to člověk pořádně nikdy nezaleje. Ještě někdy v květnu byl mizerný a mizerný, nažloutlý, slabý. Tak jsem ho pohnojila a jak šla rajčata do země, dostal i tu vodu. Ještě teď je úplně živý, zelený, tlusté slupky, minimálně pár týdnů mu dávám. A poskočil. Během asi 14 dnů o polovinu objemu narostl. Stačila ta vodawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 9.7.2017 23:17

já dneska vyryl a umyl od bláta nejmenší česnek za posledních 5 let. Příčiny neznám, takže se chybami nemohu poučit. Sadba byla silná, mořená, hnojená, zalévaná. Aspoň vypadá povětšine zdravý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.7.2017 23:47

Taky jsem dnes sklízel česnek (Havel a Dukát), pod dojmem blížících se přívalových dešťů a taky proto, že se napřímilo pár ponechaných stvolů s pacibulkami. Je celkem pěkný, kořínky trochu od bláta. Záhon vysázený na jaře jsem zatím nechal, výsledek bude ale o hodně horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.102 (?), 10.7.2017 6:42

Já měl 2 políčka pro česnek od sebe asi 30m a česnek byl pěkný v lehce vyvýšeném okopávaném záhonu ve sponu 30x15 sázeno na Mikuláše. V tom druhém byl ve sponu tak 15x15 a i díky méně časté okopávce byl tak o třetinu menší, zde sázený Benátčan musel ven, protože ty sucha by nepřežil a velikost minimální=klidně 1-2cm, vyplatí se tady pouze rané odrůdy, protože léto nic nepřežije a zálivkou to pak zase snadno hnije. Hnojeno stejně asi 3x postřik močoviny, Kristalonem a Sulkou..

Roman z jihu Třebíčska (425mnm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika