Síra SK 520 opravdu náhrada za Sulku?



Stránky: 1,  2   
host - 216.103 (?) 
8.11.2011 22:40, zobrazeno: 24225x

Občas se na zdejších diskuzích objeví nicotná informace o přípravku "Síra SK 520". Tak tedy chci rozpoutat diskuzi o náhradě Sulky, kterou by měl být právě přípravek "Síra SK 520". Co vy na to? Nečekám žádné zkušenosti s tímto přípravkem, protože je to novinka. Nicméně jsou mezi námi i odborníci, kteří se hlouběji věnují této problematice a můžou poradit. Opravdu je to částečná náhrada, nebo jenom obchodní tah? Ublíží to sadbě česneku, nebo pomůže? Díky za reakce, bohužel jej již nejvyšší čas dát česnek do země a Sulka není. S pozdravem JP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 161.152 (?), 9.11.2011 8:42
Agromanuál píše, že je vhodná na morenie cesnaku. Ak to nie je prášok, ale roztok, prečo nie? Bohužiaľ skúsenosti zatiaľ nemám. Ak používate stále tú istú sadbu a nemáte pozemok zamorený roztočom cesnakovým, na aký účel potrebujete Sulku? Ja túto jeseň sírovápnom moriť cesnak nebudem. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 11.11.2011 20:52

Já jsem se dotazoval výrobce na podrobnosti o přípravku, ale zatím neodpověděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.133 (?), 22.2.2012 21:06

Dobrý večer, obracím se na pěstitele révy, zda už někdo má nové informace k přípravku Síra SK 520, který je doporučovaný místo Sulky, která skončila. Možná někdo poradí ještě něco jiného. Blíží se jaro a doba prvního postřiku a tak se musíme připravit. Těším se na Vaše odpovědi a rady. Zdraví VV 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.78 (?), 23.2.2012 8:36

Zdravím, viz diskuzi Síra SK 520. Podle mě to bude podobné. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 190.179 (?), 25.2.2012 19:04

Kupovať Síru SK 520, ak nechcete, nemusíte. Na Slovensku ju dostanete kúpiť v akomkoľvek drobnom balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.2.2012 19:41

Přesně tak, už ji mám doma. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.2 (?), 22.6.2012 21:04

ANO je to náhrada za Sulku, která skončila. Je o dost levnější. Také ji mám a používám tu SÍRU SK520 na moření česneku a na vinnou révu a broskvoně brzy z jara, Na česnek ideální. Doporučuji všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 23.6.2012 6:01

S tou cenou bych si dovolil polemizovat, litr Sulky mě vyšel na 119 Kč za litr, kdežto tohle vyjde minimálně na 80 Kč za půl litru. Ta přidaná hodnota spočívá pouze v tom, že Síra SK520 je mimo jiné použitelná jako listové hnojivo, ovšem v době jejího typického použití je to poněkud nevyužitelná vlastnost. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.160 (?), 8.11.2012 18:26

Vážení, kdyby jste se podívali na chemické složení SULKY (na internetu se dá na starých stránkách dosud najít) a na složení SK 520, viděli byste, že obsah účinné látky - polysulfidické síry - je totožný a vaše dohady tudíž naprosto bezpředmětné.

Kde berou někteří přispěvatelé své názory nechápu. Např kde sehnal Petr L. linformaci, že se přípravek používá jako listové hnjivo? Stačilo by mu si přečíst návod na použití SK 520 a nemusel by zde publikovat nepravdivé informace. To samé s cenou u jiného autora. Stačí opět vyhledat bývalou cenu SULKY a nynější SK 520. SK 520 je samozřejmě dražší, tak jako většina zboží oproti letům minulým. J.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika