Sadíte už česnek?



Stránky: 1,  2   
host - 235.208 (?) 
24.10.2010 8:55, zobrazeno: 18157x

Dobrý den, je už vhodná doba na výsadbu česneku? Chci se zeptat, jak dlouho se po namoření asi suší a jak dlouho nechat namořit v sulce? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 24.10.2010 13:31

Doba vhodná je, v sulce se máčí 12h, nechá se oschnout a vysazuje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 191.35 (?), 24.10.2010 17:33

Já ho už mám v zemi 14 dnů. Podzim je studený, takže fuzárium /houba v půdě/ by nemuselo škodit. Po moření v Sulce /6 -12 hodin/ se může ještě namořit 30 minut v MERPANu proti houbovým chorobám stroužku a nechat oschnout a sázet. Lze i nechat pořádně oschnout a sázet později /i týdny/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.60 (?), 31.10.2010 12:19

Já teprve kupříkladu budu chystat půdu, trochu zryji, nechám týden poležet a pak teprve vysázím. Je stále teplo, dnes 15 stupňů, takže na sadbu času dost. Dle pokynů sadbařů, sázeti se má až teplota trvale klesne pod devět stupňů celsia. Vloni již v říjnu napadl sníh, ale pak bylo trvale teplo, sázel jsem až v druhé polovině listopadu. Ale vše záleží na oblasti, na Jižní Moravě tedy stále teplo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.131 (?), 31.10.2010 16:44

Idealne je ked je najkratsi den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 31.10.2010 17:53
přesně tak, ještě je dost teplo na sázení..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.173 (?), 1.11.2010 14:11

Také jsem podlehl modernímu názoru, sázet, až je teplota pod 9 st. Jenže jsem zjistil, že sklízím menší palice česneku, tak jsem se letos vrátil k osvědčenému termínu 15.10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 1.11.2010 18:55

Loni o takovém čase už mrzlo, to se pak těžko odhaduje, kdy sázet. Sám dělám česnekovou pastu (neuskladňuji až do jara palice...) a dle mě je lépe sázet okolo 20. října, než na jaře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.36 (?), 3.11.2010 13:59

Dobrý den, prosím pěkně, co se stane s česnekem, když vyleze už na podzim? Přežije tu zimu? Co se s ním vlastně stane? Díky za odpověď Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.214 (?), 3.11.2010 14:31

Pokud podlehnete tlaku názorů o vhodnosti co nejdřívější podzimní sadby, nemusí se stát vůbec nic a získáte výhodu dřívější sklizně příští rok. Můžete se tak vyhnout tlaku houbových chorob při deštivém a teplém létu a mít už tou dobou sklizeno.

Může se ale stát to, že při teplém průběhu podzimu, jaký panuje nyní, budou rostliny houbou napadeny už nyní a Vy sklidíte /bez velmi intenzivní chemické ochrany/ příští rok velmi mizernou úrodu.

Názory se, jak vidíte sama, velmi různí, každý si obhajuje to své, vyzkoušené. Tak jako tak, obě možnosti jsou loterie.

Předpokladem úspěšného výsledku by ale mělo být použití bezvirózní sadby, což je dnes velká vzácnost a je třeba hledat zásadně mezi tuzemskými odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika