Porek



Stránky: 1,  2,  3   
host - 47.105 (?) 
18.4.2014 18:27, zobrazeno: 30189x

Dobrý den, mam dotaz je ještě možno vysívat porek do sadbovačů pro přepěstování nebo už je pozdě??A je to možné zasít do skleníku??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.4.2014 18:55

pokud jde o letni por, tak je na nej nejvyssi cas, lze jej vysevat i primo, nicmene bych doporucil odrudu s kratsi veg.dobou, co se tyce poru zimniho, napr Elefant, tak prave nyni je idealni doba vysevu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.4.2014 19:05

Já osobně budu všechny pórky vysévat do volné půdy zítra, protože jsem to nestihnul minulou sobotu. Do sadbovačů se dá také, ale proč, když už je termín a teplota pro výsev venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.120 (?), 9.6.2014 5:23

Prosím o radu letité, zkušené záhrádkáře a pěstitele.Mám poměrně slušnou sadbu letního i zimního pórku cca po 25-30 kusech ve folníku v kelímkách a v bedýnkách, jenže nějak jsem zapomněl který je který.Jak se to rozezná.Jsou vysetá souběžně asi v půlce března doma.Děkuji předem za odpověď J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 9.6.2014 11:25

Na pozdní vegetační dobu (letitost) zahrádkáře bych nespoléhal,... dobře poradit dokáže rovněž mladý zkušený pěstitel.

Letní por má kratší vegetační dobu(asi 150dní),roste rychleji, rostliny jsou výšší, ale tenčí na stvolu.Můžete sklízet už v červenci.

Zimní porek potřebuje k plnému vývinu delší dobu(asi 200 dní).Rostliny rostou pomaleji, jsou nižšího vzrůstu, ale dosahují hrubšího stvolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.10.2018 17:20

Tak nevím. Pórek na našem trhu není nižšího vzrůstu. Svazky se ořezávají ve výšce kolem 150 cm. Na poli nemají pokryv z netkané textilie. Asi to tedy důkladně chemicky ošetřují. Ale i tak ty silné rostliny obdivuji. Asi to jednou taky zkusím.

Pórek na trhu (rovnoběžka 43,5)
Pórek na trhu (rovnoběžka 43,5)
Pórek na poli
Pórek na poli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.6.2014 11:36

v podstatě to až do podzimu řešit nemusíte, nyní je odděleně nasázejte na záhon.

Letní a podzimní pór musíte k zimnímu uskladnění vyrýt, protože při teplotách cca -5 vrchní suknice nenávratně namrzají (stejně jako u cibule) a nejsou použitelné v kuchyni. I letní pór dokáže přezimovat, aby druhým rokem vykvetl a dal semena.

Zimní pór můžete nechat na záhoně a v období oblev vyrývat postupně (na to musí být sázený řidčeji...).

Na podzim (asi v říjnu) dejte fotky, uděláme tipovačku, který je jaký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 9.6.2014 15:35

Děkuji za rady-budu se jimi řídit.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 15.10.2014 18:13

Postupem času se opravdu ukázalo, který je jaký.Letní vyčáhlejší a hubenější-zimní elefant-podsaditější nížší, tlustší.Letní honem zpracováváme(polívka, pomazánka a trochu do mrazáku a zimní už mám vyzkoušeno nabrat rýčem celý i s velkým balem a šup s ním do skleníku založit-přiměřeně zalít.Pak už stačí klidně v půli února v rámci procházky dojít, vyrýt a odnést prakticky čerstvý :-):-):-).J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.189 (?), 15.10.2014 20:44

Dnes jsem zrušil letní pór. Objevilo se napadení vrtalkou. Zpracoval jsem asi 20 ks. Suším a zkusil jsem ho zavařit jako polotovar na polévku. Do mrazáku se už nic nevejde. Vrtalka se mi letos objevila i na stvolech česneku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika