Podzimni vysadba



batist - (1) - 109.71 (?) 
21.10.2011 19:49, zobrazeno: 5057x
Dobry den, jsem uplny zahradkar novacek, zahradku jsem ziskala cca pred mesicem, mam pripravene nejake zahonky a chtela bych zasit nejakou zeleninu jiz ted na zimu. Tady na webu v jednom clanku bylo psano, ze se da v rijnu i listopadu sadit cesnek, cibule, mrkev a dalsi plodiny. Vim, ze z tohoto pokusu nemusi nic byt, ale chtela bych to zkusit, kdyz to nevyjde, zasadim na jaro znovu :-). A ted dotaz - musi byt specialni odrudy techto semen? Nebo mam koupit bezne, ktere se maji normalne vysevat na jare? Pri jake teplote mam sadit a jak hluboko? Mozna se ptam hloupe, snazila jsem se procitat ruzne clanky, ale moc rozumna z toho jeste nejsem. Informaci je hodne a casto si protireci. Takze budu radeji za zkusenosti. Prece jen, zadny uceny z nebe nespadl. Jelikoz se tento dotaz tyka vice druhu zeleniny, omlouvam se za duplikaci tematu v ruznych mistech v diskuzi. Diky za rady a preji hezky vecer Batist
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 103.29 (?), 22.10.2011 18:18

Každopádně si vysaďte česnek.Podmínkou je ale česnek český sadbový, česnek z dovozu (Čína ap.) u nás neroste dobře.Nevím, odkud jste a jestli ho ještě seženete, zahradkářské prodejny, trhovci.Možná i některý soused Vám podaruje několik zdravých vlastních palic.Já s úspěchem sázím jak sadbový zakoupený česnek, tak pár stroužků z vlastího pěstování. Na připraveném záhonu sázejte jednotlvé stroužky asi 10 cm od sebe, do hloubky sázecího kolíku.Zkoušela jsem na podzim vysévat i mrkev a petržel, ale výsledky nebyly nic moc, tak to nechávám až na jaro.Sejí se běžně pěstované odrůdy, jako na jaře. Návody k pěstování jsou na sáčcích.Doporučuji ještě vysázet pažitku, kterou budete mít hned na jaře. Mimo pročítání článků na tomto servru navštivte knihovnu a na zimu si půjčte zahradkářskou literaturu.Mnoho úspěchů při pěstování přeje Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 24.10.2011 15:48

Dobrý den,

taky jsem byla před dvěma roky začátečník a vlastně pořád jsem. Nejvíce mi pomohly knihy, ve kterých jsem se dověděla základy a potřebné věci. Knihy o pěstování zeleniny (doporučuji Zelenina v malé zahrádce, autor Jo Whittinghamová, 2008 a zároveň i Pěstujeme zeleninu, autor Robert Pokluda, rok 2009) mi opravdu hodně pomohly a dodaly spoustu znalostí. Poté jsem už různé rady čerpala od známých, kteří mají zahrádku nebo na tomto úžasném foru, na které chodím téměř denně. Přeji hodně úspěchů a krásnou úrodu po každý rok. Zdravím Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika