Pěstování porku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 125.2 (?) 
13.8.2006 14:07, zobrazeno: 59892x
Někde jsem četl,že se má porek v určité době přikrývat proti náletu škudcu. Coje na tom pravdy a kdy se to má provádět. Za odpověď děkuji. HONZA 10
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.32 (?), 22.9.2007 11:43
Mam zrejme stejny problem. Porek prubezne konzumuji a ted 22.9. jsem zjistil po cca tydenni pauze, ze 100% porku je cerviveho, bud jsou v porku nazloutli cca 5mm dlouzi cervici, nebo jsou na konci chodbicky cca 3mm dlouhe tmavohnede kukly. Co s tim?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 22.9.2007 21:53
Já měla stejný problém, že porek v září byl najednou červivý. Letos jsem ho sklidila na přelomu srpen-září, a nakrájela do mrazáku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.96 (?), 23.9.2007 7:22

Přeji vám dobrou chuť při konzumaci pórku napadeného vrtalkou, ale nebojte se larvy nejsou jedovaté ani jinak zdraví škodlivé a dokonce obsahují bílkoviny jako maso.

I přesto, že jste skidila pórek dříve vůbec nemusí být nenapadený. Vrtalka pórová je jen v mladším stádiu, larvičky jsou menší a ještě bílé. Do hnědo černa se zbarví až později.

Způsob pěstování pórku bez vrtalky byl popsán v některé ze starších Rukověti zahrádkáře a také v časopisu Zahrádkář, stačí v knihovně zapátrat ve starších číslech, je to delší a sem se to nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.194 (?), 15.10.2007 16:50
Dobrý den, právě po tomto tématu pátrám na internetu, dovedlo mě to sem, ale kde se to mám dozvědět, když nemám Rukověť zahrádkáře ani starší čísla Zahrádkáře, milujeme pótek na tisíc způsobů tak nám ty potvůrky, i když jsou jedlé sužují život Liduš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.208 (?), 15.10.2007 20:17

Ahoj Liduš, tak jsem to našla na netu a okopírovala, abys to nemusela hledat. Mě se letos pórek vydařil, ale možná to příští rok také budu potřebovat....  Zdraví - Daniela.

Nejvážnější škůdce póru je vrtalka pórová a květilka cibulová, jenž způsobují červivění a s následnou hnilobou rostlin a jejich deformaci růstu. Proti nim se dá použít postřik přípravky BASUDIN 600 EW nebo SUMITHION SUPER, oboje v 0,1% koncentraci. Problém je doba postřiku. Květilka cibulová nalétává začátkem května a druhá generace v červenci a vrtalka pórová nalétává během dubna a května a druhá generace v srpnu. Postřik je tedy nutné rozvrhnout podle náletu škůdce a po 14 dnech po prvním postřiku jej opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Džugo - (4) - 119.191 (?), 15.10.2007 20:25
Spôsobuje to /vrtilka cibulová/ presné meno nehladám je to československý mix. Napadá cibuloviny /cibula, porek.../ Rojí sa dvakrát do roka začiatok až stred apríla a druhý raz začiatkom júna až stred. Treba predtým postriekať proti tomuto škodcovi. Predtým Basudin ale teraz je nová postreková látka v obchode povedia. A háďatka v cibuli ani v pórku nenájdete. Inak sa toho nezbavíte. /Pre cibulu je najdôležitejší jarný postrek a ak ste sadili neskoro tak i druhý, ten je naj pre pórek/ tie postreky mjú dosť dlhú účinnosť tak do toho trafíte a vždy treba dávať zmáčadlo inak cibuloviny nepostriekate Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.188 (?), 4.6.2008 10:29

Ja mam zkusenosti s pestovanim porku dosti znacne, sveho casu jsem pestoval nekolik set sazenic. U nas bylo rovnez znacne napadeni vrtalkou, ale na rozdil od cibule v tom nevidim probllem, rostliny se s tim v pohode vyrovnaly. Vetsi problem mam s hryzci, kteri mi casto dost sazenic takrikajic sesrotuji i se slimaky, ti se ale daji usbirat. Myslim ze chemie neni treba, pro hnidopichy a puntickare bych doporucil vyzkouset netkanou textilii. Zjistete si zivotni cyklus vrtalky a ve vhodnem case prikrejte.

           at vam to roste           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.11.2008 22:13

Vrtalka nemá ráda mokro. Letos jsem vyzkoušela pórek hodně zalévat a pomohlo to - je nenapadený.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 3.11.2008 22:11

Pórek stačí přikrýt po výsadbě netkanou textilií a u letního sundat koncem června, u zimního koncem září.

Cibuli přikrývám, když má asi 3-5cm výhonek a sundávám v druhé polovině června.

Nestříkám, není potřeba. Potvory se k nim nedostanou  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika