Pacibulky, kdy zasadit



host - 221.137 (?) 
15.9.2018 23:06, zobrazeno: 5063x
Dobrý den. Mám nachystané pacibulky z letošního česneku. Mám je už i namořené v sulce. Chci poradit kdy je zasadit, jestli v listopadu jak česnek, nebo raději brzy z jara? Když jsem počítala témata, tak někdo radí teď na podzim, druzí na jaro. Děkuji, Dana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.152 (?), 16.9.2018 1:06
Teď. A nejlepší čas i byl. Už to sice nedělám a nepestuju takhle, je to piplacka. Ale obdivuju snahu. Obecně platí - z jarní výsadby pacibulky vyroste jen jedna nedělena cibule (o velikosti velkého strouzku - ale blbe se loupe) z podzimní výsadby větší (normální) množství cibulek (strouzku)a můžou být i nedělené - záleží na podmínkách. Tak já říkám co nejdřív, je tak větší šance že vyrostou strouzky normální velikosti. Jinak sou vždy malé nebo i nedělené. __ třeba vám k tomu řekne eště někdo něco jiného, jak říkám už to moc nedělám. A taky mořit nebylo třeba. Pacibulky nepřenášejí onemocnění. Sou to vlastně semena. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.137 (?), 16.9.2018 16:43
Děkuji. Spíše se bojim, že pokud je zasadím teď na podzim, tak všechny do jara nepřežijí, vymrznou. Dana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.6 (?), 16.9.2018 17:59

Nevymrznou, dělám to tak už léta. Obnovovuji si tak neustále sadbu, ani je nemořím, není to třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.137 (?), 16.9.2018 20:17
Tak dobrá, vysadim je teď na podzim. A ještě se chci prosím zeptat, jak hluboko, 5cm je moc, nebo míň? A vysadit spolu s česnekem v listopadu, nebo už teď? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.6 (?), 16.9.2018 20:26

5 cm je tak akorát, ale když dáte hlouběji, také vylezou. Sázím společně s česnekem na konci listopadu. 

Když je příští rok nesklidíte a necháte na stanovišti bez vyrytí, tak další rok udělají "shluky" česnekových palic krásné velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika