Nepaličák nedělá stroužky



iva2 - (35) - 39.19 (?) 
1.8.2018 14:45, zobrazeno: 3703x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte proč mi jarní nepaličák nedělá stroužky. Dostanu od neteře vždy stroužky na sadbu a každý rok mi vyroste jen jeden obrovský kulatý stroužek. Neteři z té stejné sadby vyroste vždy pěkný česnek s několika stroužky. Nevíte jestli třeba něco nechybí půdě? Paličák mi vyroste bez problémů se stroužkama. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 89.25 (?), 4.8.2018 6:43

zdravim, tohle se vetsinou stava pri predcasne sklizni, ze cesnek nestihne udelat strouzky, a sklizite tzv. "reznicky cesnek". a letosni horka jiz od dubna, kdy je vse zrale trochu s predstihem tomu urcite nijak nepomohli.

jinak urcite neskodi, na jare zapracovat do zahonu trochu cereritu, ci na podzim kvalitni hnuj, a v prvni fazi rustu (brezen-kveten) obcas vydatne zalit (mene casto, ale vice vody najednou),coz ostatne doporucuje i nejznamejsi tuzemsky pestitel a odbornik na cesnek, pan Kozák

zkuste pestovat zimni odrudu, kterou zasadite listopad-prosinec a sklizite cca v cervenci (dle odrudy) a tento problem by jste mit nemel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.19 (?), 4.8.2018 12:17

Pokud Vám počet dělených cibulí postačuje na sadbu, tak máte optimální stav. Nejotravnější na jarních nepaličácích je loupání jednotlivých stroužků místo jedné nedělené cibule.

Jinak daný jev souvisí s termínem sázení = sázíte na jaře příliš pozdě. Pokud by jste ten samý sadbový materiál nasázela napodzim těsně před zámrazem, tak Vám nedělená cibume nenaroste ani jedna. Jak píšu výše, pokud Vám počet nedělených cibulí vyhovuje, neměňte nic, pokud mírně potřebujete zvýšit poměr "sadbových" dělených cibulí, sázejte ihned po rozmrznutí a oschnutí půdy (tedy spíše v únoru než v březnu) a pokud nechcete nedělené cibule, tak sázejte napodzim (stroužky o velikosti od 1 do 2 gramů). Stroužky pod 1 g a pacibulky tvoří nedělené cubole i při podzimním sázení. Stroužky nad 5 g patří do kuchyně (a nebo jako "pozitivní výběr" uršený pouze pro následnou sklizeň sadbového materiálu).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.128 (?), 4.8.2018 14:51

To samé, jeden kulatý česnek velikosti třešně, mi vyrostl letos z jarního sázení také.Jelikož je u nás velké sucho, ani zjara moc nepršelo, tak jsem to přisuzovala tomu... sice jsem párkrát zalévala i hnojila, ale asi to bylo málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika