Mořit či nemořit česnek?



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?) 
10.11.2011 21:03, zobrazeno: 17830x

Pořád nejsem rozhodnutá, jestli mám mořit nebo ne. Česnek budu pěstovat poprvé, tak nemám žádné zkušenosti. Zakoupila jsem Síru SK 520 a Rovral. Jak jste na tom vy? Moříte nebo ne?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 11.11.2011 9:12

Když už jste ty přípravky koupila bude určitě dobré to namořit... Určite je to dobrá prevence před nemocema a škudcema do začatku rustu česneku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 11.11.2011 9:15

Už mám namořeno a vysázeno /Sulka, Rovral/. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 11.11.2011 19:53

Mořil jsem Sulkou 6 hodin a Rovralem asi půl hodiny a namořil jsem Rovralem i mečíky. Česnek už mám v zemi asi 14 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 12.11.2011 9:18

Když já jsem v tomhle strašná trubka... všechno si zjistím na netu, pak se bavím se švagrem a on se strašně diví, proč chci mořit, když on nikdy nemořil a roste mu to. No a to mě pak dokáže zviklat. Takže díky za ujištění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.210 (?), 12.11.2011 20:05
Váš švagor je rozumný človek. Výsadbu bez namorenia mám tiež odskúšanú a verte mi, že rozdiel v kvalite sklizne nebol vidieť. Ak začínate s novou sadbou a chcete mať istotu v otázke roztoča cesnakového, namorte si cesnak Sulkou. Proti iným chorobám či škodcom Vám Sulka nebude nič platná. Rovral je dobrý iba proti hnilobám a plesním. Sám neverím, že by jeho účinok trval až do júna či júla, kedy sú tieto hubové problémy na rastnúcich paliciach aktuálne. Skúste si časť sadby nenamoriť a potom pri sklizni porovnajte, o koľko je tá namorená zdravšia? U Rovralu zvážte aj jeho možné karcinogénne účinky. Čo urobíte s roztokom po namorení strúčkov? Vylejete ho do kompostu, alebo do kanálu? Myslíte, že mestská čistička dokáže eliminovať zo splaškov syntetické fungicídy? Na Slovensku a v iných krajinách EÚ je už dávno predaj Rovralu a podobných moridiel zakázaný. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.52 (?), 13.11.2011 18:26

Až dnes som zasadil cesnak, pretože ráno bola už riadna námraza. Morenie bolo asi pred 2 týždňami. Podsypal som ho ostrým pieskom a diery, do ktorých som ho sadil, som zasypal zemou odľahčenou pieskom, aby sa nelepila, ale bola ľahká, sypká. Dal som tam aj máličko sypkého kompostu. Pred rokom som to skúsil prvý krát a nikdy som nemal taký pekný cesnak ako tohtoročný. Na tých 2x1 m cesnakového políčka to bolo malinko roboty navyše. Som zvedavý a trochu nervozný, či sa recept na pekný cesnak vyplní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.102 (?), 23.11.2011 17:59
Jednotlivé stroužky, dát na měsíc, před výsadbou, do popela z tvrdého dřeva.Todle mi poradil strýc, že se to tak dělalo za první rebubliky, kdy na chem.přípravky, prostě nebyly peníze.Vratislav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika