Kdy sklízet česnek



host - 6.15 (?)
11.7.2012 15:01

TAk jsem ho rovnou sklidila a jsem nadšená. Některé palice byli prohnilé, tak jsem je vyhodila, jinak mám 16palic. Pro začátek jsem moc nezasadila. A rovnou jsem i zasela semena z palic květových. Tak uvidíme co se s tím stane...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 25.2 (?), 26.6.2012 12:53

Kdysi se o česneku řikalo, že se sklizi až se začne pokladat.Ale to dnes už neplati.U dnešnich odrud by mělo byt orientačnim signalem začatek zasychani špiček listu.To plati pravě u jarnich česneku, ktere nevytvařeji palice.U ozimich paličaku je to tak, že když se začnou palice otvirat(ale nesmi se pacibulky už drolit, to je pozdě).Po vytahani nechat dobře vyschnout, Bud svazat do copu, nebo po čtrnacti dnech až měsici natě ostřihat cca dva prsty od česneku, Ještě tyden nechat zatahnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.15 (?), 11.7.2012 9:06

Dobrý den, pěstuji letos česnek poprvé a dnes jsem odstřihla paličky, sice možná níže než píšete, ale snad to tolik nevadí. Tři jsem si nechala na vlastní semena.

Chci se zeptat, jedna ta palička už praskla, tak mám vytahat jen ten jeden, nebo už všechny??

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.15 (?), 11.7.2012 15:01

TAk jsem ho rovnou sklidila a jsem nadšená. Některé palice byli prohnilé, tak jsem je vyhodila, jinak mám 16palic. Pro začátek jsem moc nezasadila. A rovnou jsem i zasela semena z palic květových. Tak uvidíme co se s tím stane...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika