Jakou odrůdu česneku vysadit?



Stránky: 1,  2   
janapok - (1) - 215.138 (?) 
15.9.2009 22:06, zobrazeno: 19302x

Poradí mi prosím někdo, jakou odrůdu česneku vysadit  - aby byl dobrý a odolný vůči chorobám, plísním...? Nechci ho mořit, tak budu ráda za jakoukoliv radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 16.9.2009 8:05

česnek kupte podle vzhledu, aby byl pevný, tvrdý,vypěstovaný u nás... u nás se pohybuje cena 110-180 Kč za kilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.9.2009 13:54

Řekl bych, že s česnekem je to jako s bramborami. Sadbový je drahý, ale výnos je skutečně lepší než sázet vypěstované stroužky. 
   Nemyslím, že je třeba se bát moření, obzvlášť, když dáte dost peněz za sadbu. Nevím o odrůdě s takovými vlastnostmi, kde by bylo moření zcela zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 16.9.2009 14:00

otec sází česnek svůj a několik let,...já jsem s česnekam dal pauzu a pak jsem zasadil česnek, který mi donesli různí lidé z práce a bez moření a česnek se vždy vydařil,...co napadá česnek??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.9.2009 14:03
urcite nam nekdo poradi na vystave Z.Č. v Lito... nabizi je tam kazdorocne, tak se tam vypravim a hned nejaky koupim:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.9.2009 14:32

Česnek se moří proto, že jej napadají háďátka a taky několik houbových chorob. Některé se projeví až po uskladnění.  Méně údajně trpí sázený na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.106 (?), 16.9.2009 14:06

českej paličák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 16.9.2009 14:13

To se nám to vlákno smrsklo, že?

Škoda, původně zmíněný šlechtitel je velice slušný chlap a jím distribuované odrůdy mají k blátu, které běžně koupíte tak daleko, jak daleko vůbec dohlédnete. Zaslouží si, aby se o něm v naší zemi vědělo.Tak prostě zkuste zadat do vyhledávače "česnek" a ono to tam na Vás někde vyskočí.

Jedná se o zcela bezvirózní materiál, nemořený - takže můžete sázet i konzumovat až do bezvědomí.Kdo chce, namoří si doma před sázením sám. To, že má opět letos už vše vyprodáno myslím hovoří samo za sebe.

Doporučuji odrůdu "Anton",je chuťově fantastická. Dále mám vyzkoušen Benátčan a Lukan.Vše výborné.Jinak skladovatelnost některých odrůd je bez problémů 12 měsíců.Cena většinou 140,- Kč/kg. 

Na závěr snad jen upozornění : ten, kdo je zvyklý kupovat různou čínu a polsko v super -hyper, tento tuzemský originál česnek by Vás mohl velmi velice překvapit "sílou."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 16.9.2009 14:36

čínu ani jiné česneky nesaďte, je to zbytečné... z jednoho stroužku bude zase jeden, nemáme podnebí na takové druhy,..co jsem zasadil, to jsem sklidil... a český paličák... jak bylo psáno... nic nenahradí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.252 (?), 6.10.2009 19:54

Zohnal som cenak Benatčan mal by to byť jarný, môže sa zasadiť aj teraz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika