Jak vám žloutne česnek?



host - 43.222 (?) 
4.7.2011 0:15, zobrazeno: 8459x

Na Ostravsku žloutne snad všem, někomu hodně, jiným ještě více. Jsem zvědav, co vykopu. Mám ho prvně. Minulý týden jsem byl na Znojemsku a udivilo mě, že v kraji, kde roste všechno samo, byl česnek taky žlutý, navíc poloviční velikosti než u nás. Čím to je, počasím?       Rosťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 224.51 (?), 4.7.2011 8:56

Rosta, ja mam naopak najlepsi cesnak v tuto sezonu. Pestujem asi 4. sezonu. Urobil som 3 zmeny oproti predoslym.

1. Pod strucky cesnaku som nasypal piesok, preosiaty 0-4 na 0-2. Na malu plochu asi 2 m2 to naozaj nevadilo. Urobil som to, pretoze mam tazku podu a v minulosti mi aj hnil, chcel som aby mal lepsiu drenaz.

2. Ked rastol do velkosti cize skoro na jar, dostal par zrniek slovceritu medzi riadky.

3. V aprily som ho postriekal proti skodcom. Zabralo. Vzdy som si myslel, ze ho napadaju skodcovia, ktori su neskor, v maji ci juni. Je ale jedna mucha co ho plieni skoro na jar. A tento postrek asi stacil, pretoze nie je poskodeny skodcom.

Cibule su velke ako paste, zena uz jeden rozobrala su pekne strucky. Minuly rok azda skoro kazdy strucik bol trosku poskodeny. Vcera isiel vsetok von.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 4.7.2011 17:53

mam sklizeno asi 3tydny, jedina zmena, kterou jsem udelal byla ta, ze cesnek jsem nezalil za celou dobu - uplne v pohode a je moc pekny, jinak letos urychleni oproti lonsku o 4tydny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.44 (?), 6.7.2011 20:07

Letos jsem ho měl poprvé a dnes jsem ho tahal ven, je dost velký a pěkné čisté hlavy. Mám těžkou půdu a jen jsem ho namočil do sulky a dvakrát překopal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 121.114 (?), 6.7.2011 22:53

V Brně, kousek od řeky mám česnek pořád v zemi. Sice žloutne, ale palice ještě nejsou nahoru, tak čekám. Včera jsem jeden cvičně vyryl a byl to krasavec.  Pořád čekám, až se zvednou palice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika