Jak pestovat cesnek z pacibulek?



Stránky: 1,  2,  3   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?) 
9.7.2012 13:48, zobrazeno: 56722x

Dobry den, nikdy jsem to nedelala, ale slysela jsem, ze je dobre kvuli ozdraveni sadby vypestovat novy cesnek z pacibulek. Uz mam nejake nechane, ale kdy to mam utrhnout? Kdy zasadit? Kdy vytrhat a znovu zasadit? Cesnek vubec nekvete? Dik

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 9.7.2012 22:56

Podívejte se na vlákno "česnek bez stroužků", je tam popsaný postup.

K otázkám - česnek vůbec nekvete, některé pacibulky jsou malé kulaté kuličky, některé vypadají jako semena. Když se sklízí česnek a čistí se, vydrolí se i pacibulky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 11.7.2012 6:52

A co pak s vydrolenyma?Kdy sadite a kdy sklizite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.62 (?), 11.7.2012 8:35

Česnek kvete, květenství je šroubel. Ty "zrníčka" z pacibulek jsou ale vegetativní rozmnožování rostliny(nejedná se o semena!!).Sít je lze na podzim, nebo na jaře.Velký "česnekový guru" p. Kozák uvádí, že když se vysejí na jaře, jsou vyrovnanější než když jsou vyseté na podzim.Já jsem rozdíl neviděl.První rok z nich jsou takové malé jednostroužkové kuličky velikosti třešně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 11.7.2012 8:39

Ještě dodám, že květy jsou to droboučké, sotva rozeznatelné v tom květenství mezi těmi "zrníčky",pacibulkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 11.7.2012 9:27

A kdybych to nechala vykvest a odkvest, tak tam budou seminka jeste vedle tech pacibulek? Pacibulek tam totiz neni moc. Jestli to spravne chapu, pak jsou to takove ty kulicky v prumeru 5mm a nekdy z nich vyrusta i ten kvitek, jak pisete. Vetsinu kvetenstvi jsem jiz ostrihala, nebot praskla a ja se bala, ze by se to na zahradce rozpadlo... Co s tim tedka mam delat. Rozdrolit, nebo ususit, nebo nejdrive ususit a pak rozdrolit. Trosku me to zmatlo, protoze jedna pani mi rikala, ze staci, kdyz si necham dva kvitky, ze je tam strasne hodne malinkych seminek. Ja jich teda nechala vice, ale rozhodne bych nerekla, ze jich tam je hodne a zas tak malinkata mi nepripadaji. Vypadaji jako mensi boruvky... Dik za dalsi rady 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 69.62 (?), 11.7.2012 14:21

Na semínka se vykašlete.Ty pacibulky nechte uschnout jako česnek.Já nechám zaschnout celé palice(květenství),které jsem ořezal, když byly vzpřímené.Až uschnou, tak je vydrolte někam do nádoby a pak je vysejte. Můžete hned na podzim.Když je necháte do jara, je třeba je dát někam do sucha a kde není moc teplo, protože pak k jaru začnou klíčit.Výsev na jaře jsme dělali jakmile rozmrzla zem a šlo to trochu připravit.Nečekejte z toho ale nějaký výnos.jak jsem psal výše, první rok jsou z toho takové jednostroužkové pidičesnečky.Já je nechám ten první rok a ani je nevyjímám. Některé rostliny či odrůdy mají těch pacibulek v květenství více jiné méně.Některé je mají větší a některé menší.Jak se jim to povede...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 11.7.2012 16:09

tak jo, a kdyz budu sadit na podzim, tak take hluboko, aby nevymrzly jako normalni cesnek? Je take pravda, ze kdyz budu pestovat sadbu pres pacibulky, tak se cesnek zkvalitni a ziska vice na ostrosti a velikosti? Jinak me ciste teoreticky zajimaji ta seminka, bylo by teda mozne ta seminka vypestovat, kdyz bych to nechala na poli vykvest atd...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.180 (?), 27.6.2014 12:44

semínka se u česneku netvoří vůbec tuto schopnost ztratil v průběhu šlechtění. Dnes se šlechtitelé snaží tuto schopnost u česneku znovu obnovit, ale pokud vím tak se to ještě pořád nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.171 (?), 5.7.2014 13:42

Na podzim jsem zasela pacibulky... a v týdnu jsem ze země vyndala cca 328 česnekových "kuliček"!.laugh...takže asi budu muset koupit někde políčko...blush

Ale už se strašně těším na příští rok na vlastní česnek!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika