Dve hlavičky cesnaku



Stránky: 1,  2   
vili45 - (8) - 6.230 (?) 
1.7.2012 22:50, zobrazeno: 15845x

Ahojte, poprosím o radu. Sadil som na jeseň cesnak. Vyrástol pekný a tešil som sa, že budem mať peknú úrodu. Dnes som bol po týždni na políčku a objavil som na cenakoch vytvorené nové hlavičky na stonke. Vie niekto čím to je a dá sa tomu v budúcej úrode zabrániť? Zdá sa mi, že tie hlavičky sú dosť malé. Dík za radu.

dve hlavičky
dve hlavičky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.7.2012 8:25

Mám to na česneku také, bohužel se zdá, že druhé vyrostly na úkor hlavní palice. Česnek je francouzská odrůda Therador, zřejmě je to jeho vlastnost, našla jsem tento obrázek,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.106 (?), 2.7.2012 8:28

Jsem třetí v pořadí, kdo na to koukal včera jako vrána, ví někdo, proč se to děje?

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 2.7.2012 8:46

Vzhledově mně to připadá jako pacibulky (to, co získáte následující rok po vysetí semen), tedy máte rok ušetřený. Měly tyto stvoly okvětí? Pravý důvod musí sdělit někdo odbornější, já si myslím, že příroda si s námi už jenom hraje.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 2.7.2012 8:57

Pacibulky nevznikají po výsevu semen, vznikají vždy přímo v květenství. Česnek se nikdy semeny nemnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.28 (?), 2.7.2012 9:47

Podle šlechtitele Ing.Kozáka se jedná o "fyziologickou poruchu, jejíž frekvence je vyšší při extrémních podmínkách",  což letošní začátek roku jistě byl. Vyhnout se tomu nedá, ale mini stroužky jsou podle něj velmi kvalitní sadbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 3.7.2012 13:33

Nesouhlasim s fyziologickou poruchou, ale o odrudu česneku paličaku kde květni palice se netvoři tak jako u českeho šlechtěni na horni časti stonku ale naopak do poloviny stonku a mnohdy je pravě přehlednutelna.Tento česnek se da občas objednat v semenařskych e-shopech.Sam tuto odrudu pěstuji pět let, a jsem s ni naprosto spokojen.I když jinak na odrudy šlechtitele ing.Kozaka nedam dopustit, ale tento česnek je srovnatelnym jak s Lukanem tak Detvanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.7.2012 13:50

Therador NENÍ paličák a dělá to. a opravdu to nejsou pacibulky, ale druhá menší palice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 2.7.2012 10:57

Tak nevím, třeba nás někdo rozsoudí, Kdysi jsem to zkoušel, nasel jsem semena z okvětí, z nich narostly pacibulky a  další rok už stroužkový česnek.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.7.2012 11:43

To jako byla černá semena? V "květenství" paličáků jsou miniaturní stroužky, ale semena jsem tam nikdy neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika