Co to mám na palicích česneku?



Stránky: 1,  2   
host - 29.226 (?) 
28.7.2015 14:00, zobrazeno: 13760x

Dobrý den,  kamarád mi přivezl z Anglie velké palice česneku, zasadil jsem, sklizeň krásná, a na palicích mám takové malé pacibulky asi necelý centimetr. Dá se s těmito pacibulkami něco dělat? Je jich přibližně 5ks na jedné palici. Děkuji za odpověď, jsem laik a ještě jsem se s tím nesetkal. Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 193.20 (?), 29.7.2015 3:24

Foto, by nebylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.226 (?), 29.7.2015 9:53

já už jsem to oloupal, ale vypadá to asi takto.  přímo na palici česneku je pár jakoby malinkých stroužků, ten česnek je bílý a ty malinký jsou světlonce hnědý, a zdálo se mi, jako když to vyrůstá z kořenů, ale ten česnek je opravdu pěknej, krásný velký palice. kamarád byl na návštěvě v anglii a když tu krásu viděl, tak mi koupil jednu palici abych to vyzkoušel. tak jsem to udělal a opravdu stojí za to.  akorát nevím, co ty malinký stroužky. už jsem se ptal dosti zahrádkářů a nikdo se s tím nesetkal. neznám ani odrůdu toho česneku, tak nevím, jak to najít na netu. tak snad se mi to podaří zjistit tady. karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 29.7.2015 12:14

tiez som to mal... prvykrat tento rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 29.7.2015 20:39

Nevím, šlechtěných odrůd česneku je spousta. Španělské i Francouzské odrůdy paličáku některé mají též pacibulky přisedlé těsně nad česnekovou palicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.110 (?), 8.6.2017 6:57

Nikdy bych nesázel nic z dovozu a z prodejny, nechť to vypadá sebelíp. Nevíte zda to vůbec půjde v našich podmínkách a co to má za případné nemoci a škudce. Pokud si chcete zamořit pozemek a nebo být zklamaný z neúspěchu, tak vesele do toho. Českých kvalitních česneků je dost a hlavně jsou přizpůsobené našim podmínkám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.6.2017 7:57

Když říkáte A, řekněte i B: podle čeho poznáte česnek a jeho prodejce, který 100% ničím nakažený není a bude ve vaší půdě prosperovat? cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.2 (?), 30.7.2015 9:08

Přirozené vegetativní dělení rostliny. Jsou to tzv. dceriřnné cibulky. Z nich vyrostou nové rostliny, podobně jako z pacibulek u našich paličáků. Mimochodem, jakoupak má chuť? Vsadil bych se, že nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.226 (?), 30.7.2015 10:19

Velice děkuji za odpověď, jakou má chuť ještě nevím, zkusím to. Ale na pohled je krásnej, palice jak malý melouny, hihilaugh, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.142 (?), 4.7.2016 12:18

Letos mám tento česnek poprvé. Takže ty pacibulky můžu na podzim zasadit? A nevíte někdo jak se ten česnek jmenuje? Mám ho od známé a ta netuší... Děkuji za reakce

pacibulky
pacibulky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika