Co robit aby som mal konecne normalnu cibulu



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?)
31.3.2018 8:46

Uf, paradne som naletel, myslell som ze to je skratka nejakych ucinnych latok, ako NPK, takze SPCH mi moc nepomoze -:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 30.3.2018 9:00, zobrazeno: 24164x

ahoj, chcel by som sa poradit. Mam chatu na Zahori, prevazne piescita poda.  Viacero rokov sa pokusam vypestovat cibilu zo sadzacky, ci bielu, zltu, alebo cervenu. Vzdy rovnaky vysledok, cibula pekne vzide, vyrastie do velkosti zelenej cibulky, co sa predava na trhu ale potom uz skonci, nieco, vyrastie do kvetu, nieco /vnat/ uschne a v konecnom dosledku mam hrubkou o nieco, malo, vacsiu cibulu, ako som zasadil. Ked cibulu vytrhnem, vyzera zdravo, ziaden skodca /hadatko a pod/.Neporadi niekto v com je problem?  Myslim si ze polievanim nie je problem, jednak tam mozem dat kvapkovu zavlahu, alebo poliat hadicou. Cibulu sadim tak aby mierne trcala spicka.  Myslite si ze dokazem v mojich podmienkach, pody vypestovat peknu, zdravu cibulu?  Da sa to este tento rok? Velmi by my to potesilo si vytrhnut do varenia, ked sme na chate zdravu, velku cibulu.  Takto je to aj s cesnakom a je jedno, ci ich zasadim na jesen, alebo na jar, vysledok je ten isty, mizerny. Dakujem, za kazdu, dobru radu. J

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 30.3.2018 9:10

Jede na hlad a žízeň-obohaťte zeminu vyzrálou organikou. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 30.3.2018 10:10

Dakujem za odpoved, mozete to prosim upresnit, co presne znamena SPCH a kde sa to da zohnat? Mam to zapravit do pody este teraz, ak ano za aky cas potom mozem sadzat sadzacku? 

Neviem, minuly rok som v zufalosti medzi cibulu ked bola vzidena na cca 25cm a dalej nerastla a nehrubla, rozhodil hrst Cereritu, nepomohlo. Kvoli cibuli som specialne z OSB dosiek spravil taky, stvorcovy zahon a dal do neho od kamarata z dediny, sice tiez piescitu, ale ciernejsiu zem, tiez to nepomohlo. Cibule a cesnaku svedci piesciitejsia poda?  Rajcinam, sa dari u mna skvele. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.6 (?), 30.3.2018 10:44

Tak to bylo dokonalý. Už dlouho jsem se tak nezasmála. Ale někdy bych SPCH s jeho odpověďmi taky nejradši zapravila do půdy laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 30.3.2018 11:16

Ráda bych poradila, bohužel mám úplně odlišné podmínky, i když ne, až tak daleko od vás - úpatí Bílých Karpat. Mám půdu jílovitou a kamenitou, takže už léta na políčko navážím koňský slamnatý hnůj z blízkých stájí a rozhazuju veškerý organický materiál(všechno nastýlám posekanou trávou - krom cibule a česneku) + na podzim sadím svazenku na zelené hnojení. Mojí cibuli se naopak daří. Vloni, za obrovského sucha, se polila jen snad třikrát(nebylo ani čím) a cibule velká, zdravá. Příbuzným, co se báli, že jim nenaroste a polévali vícekrát, brzy zaschnula, zastavila růst. Takže jak psal pan SPCH, dodat organické hnojení, pokud není jiná možnost, tak ten granulovaný hnůj alespoň a polít jen párkrát a vydatně. Nejvíc vadí takové to ucrcávání třeba dvakrát týdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 30.3.2018 20:17

nejradši zapravila do půdy - myslím, že SPCH se do půdy ještě chtít nebude, zvláště když je ještě tak studenálaugh...

Jinak s cibulí jsme na tom podobně, prostě plodinám, kterých sázím (za) více než kolik sklízím (mrkev, cibule, zelí...) se převážně vyhýbám. Pak zase vyměknu. Letos jsem zkusil půdu vylepšit pískem a Karmen už je v zemi. Podobně papriky jsem už loni zavrhl a zase jich mám plná oknawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 31.3.2018 5:29

Nepřistoupíš k ideálu, pokud nemáš ani páru o tom, co jsou polní tratě-klatěcheeky! V mé stručné reakci-zmíňce o potřebě aplikace organiky do písčité půdy, jsem schválně nezmínil termín toho. Zemina u nás už moc studená není, momentálně se do ní nořím bych uplatnil řízky všech možných bobulovin, v.révy... Ač mě praxe donutila pracovat v rukavicích, stejně neunikám prasklinám na prstech vůdčí ruky-dobře se pak utírá... třeba noswink. Cibule chce síru-pak má teprv sílu. SPCH-nejde o název hnojiva či postřiku, je to zkratka příjmení, kř.jména+Chropynělaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 31.3.2018 8:46

Uf, paradne som naletel, myslell som ze to je skratka nejakych ucinnych latok, ako NPK, takze SPCH mi moc nepomoze -:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.199 (?), 30.3.2018 11:42

Také mám písčitou půdu a cibuli pěknou. zalévat moc nepotřebuje, jen občas, ale pořádně (a to většinou zvládne příroda). Pokud tam nemáte vrtalku (to se cibule kroutí v krčku, pomáhá nakrytí netkankou od výsadby do konce května), tak by ještě mohlo mít vliv sluníčko. Cibule i česnek potřebují vzdušný slunný záhon.  

Koncem léta můžete tam, co budete za rok sázet cibuli, vysete zelené hnojení, ať si v půdě doplníte tu organickou složku. Nedávat před výsadbou hnůj, cibule ani česnek přímé hnojení nesnáší.

Jinak osobně sazečku sázím tak, aby měla špičku těsně pod povrchem půdy, zakořeňováním se totiž vytlačuje nahoru a pak je tak akorát.  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.199 (?), 30.3.2018 11:44

ps - pohlídejte si i vzdálenost mezi cibulkami v řádku, čím blíž k sobě ji dáte, tím bude menší. Ideálně je tak 10cm od sebe.        L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika