Cibule sazečka



Stránky: 1,  2   
r.trisha - (3) - 163.114 (?) 
3.4.2011 11:06, zobrazeno: 34080x

Prosím vás budu dávat poprvé cibuli sazečku, už ji můžu dát teď?A jak hluboko, jak daleko od sebe. Jakou půdu má raději, některé záhony mám vyhnojené uleželým kompostem ? Co záhon po hrachu, co tam byl loni, bude se jí to líbit, jo a dala bych vedle mrkev a špenát, je to vhodné?Předem děkuji zkušenějším za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 42.36 (?), 4.4.2011 8:22

Dobrý den, já Vám mohu odpovědět pouze na pár otázek. Cibuli sazečku ano, můžete dát teď, je pravý čas. Jak hluboko cca 5 cm. Jak daleko já sadila cca 10 cm od sebe. A jestli je vhodné mrkev a špenát. Vím, že je nejvhodnější dávat mezi cibuli mrkev, protože se navzájem chrání před škůdci. Já dala tedy řádek cibule, řádek mrkve, řádek cibule, řádek mrkve atd atd... Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.4.2011 8:34

dejte spon vetší tak aspon 15-20 jinak se tam při okopáváni nepohnete - pokud davate na vetší šířku jak délku... ja loni zkoušel 10cm dva řádky a pak mezera 30 cm a mezi jsem dal salaty, ale letos mam místa více tak davam spon 20cm a 10cm od sebe po vzejití pohnojit cereritem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 4.4.2011 8:51

Cibulka se sází velmi mělko, měla by koukat špička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.4.2011 8:58

to je jen teorie pokud mate štěstí že vam to kosy žížali či kočky nerozhrabou mate vyhráno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 4.4.2011 9:05

Když se sadí hluboko, tak vyroste krkatice. ŽížalY a kosI mám hodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.4.2011 9:34

no ja ty žížaly mam celkem taky v pohode, ale kočky ne... ale davam tak aby bylo aspon videt špičky cibule..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
r.trisha - (3) - 163.114 (?), 4.4.2011 19:24

Tak díky všem za rady.Dám to cca 15 cm, že má špička koukat už jsem taky slyšela a ten řádek mrkev, řádek cibule už mi taky radili, ještě tam zapasuju někam ten špenát, pohnojím cereritem a jsem na to zvědavá, mějte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.108 (?), 4.4.2011 19:32

Nedávejte mrkev s cibulí, bude se Vám to špatně kultivovat. Jsou jiné požadavky na zálivku. Nijak to nepomáhá. Dejte obojí na svůj záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 4.4.2011 20:08

Jsem stopro pro. Kombinace cibule a mrkve je protichůdná. Brebery to stejně neodežene a hnojení a zálivka je taky jiná. A špenát se Vám brzy odrodí, a co s místem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika