Cibule je velká jak pažitka



host - 59.47 (?) 
5.6.2012 11:37, zobrazeno: 7777x

Dobrý den, letos jsem poprvé, po prostudování tohoto fóra, zasel v půli dubna cibuli.Je začátek června a její velikost se dá přirovnat k pažitce.Přitom ji pravidelně zalévám a okopávám aby se nevytvořila krusta.Dožene cibule ještě výpadek v růstu, nebo to bude jen sazečka?Na sáčku od semínek slibují bohatou sklizeň.Půdu jsem nehnojil, jen dostala trochu cererytu.Vedle ní mám česnek a ten je výstavní.Místo je to slunné, kolem žádný strom.Děkuji za odpověď LADA 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 5.6.2012 14:51

Také ji nemám větší, ani dobře nevzešla. Měl jsem semínka z firmy SEMO. Příští rok si koupím od jiného dodavatele. Cibule naroste, má ještě spoustu času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.174 (?), 5.6.2012 17:45

Cibule ze semínek se seje v březnu co nejdříve to počasí vydrží. Seji většinou Alici ze Semo.Cibuli jsem přetrhával asi před třemi týdny. Cibule je již dostatečně velká a "jede". Dělá mi radost. Podobnou zkušenost, jakou zažíváte vy s malým nárustem, jsem měl loni. Proto jsem letos zasel semínka i sazečku. Zdá se, že vyjdou obě ke spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 5.6.2012 21:00

V půlce dubna je dost pozdě. Cibule (Karmen, Všetana), petržel a karotku jsem letos zasela poslední únorový den - bylo tady krásné počasí. Čím dřív, tím líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.197 (?), 6.6.2012 21:02

Dnes jsem byl na zahradě. Cibule po posledních vydatných deštích až překvapivě poskočila. Z části česneku jsem sklidil květové stvoly na čínu a kuchařské experimenty. Je to bezva potravinová vložka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.6.2012 21:33

vydatné deště?-ty letos ještě nepřišly ani jednou! Cibule je ubohá, za to teplomilné zeleniny rostou na výbornou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 6.6.2012 22:01

Prší furt a pro pěťoury už cibuli ani nevidím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 6.6.2012 23:01

Já sa tady modlím za déšť!!! (ZL) Včera trochu popršelo-13mm!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.6.2012 5:37

Konečně přestalo pršet,  pažitka je už jak cibule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika