česnekocibule



Stránky: 1,  2   
host - 238.108 (?) 
14.3.2007 21:27, zobrazeno: 38426x

V televizi v nějakém pořadu/ Loskutákovi?/ ukazovali česnekocibuli. Znáte to někdo? Jak se to koupí?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 34.2 (?), 21.9.2007 11:53
Nevím co je to česnekocibule, ale v Kauflandu jsem viděl česnek, který netvoří stroužky, ale měl pouze cibulky podobné malým cibulím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.9 (?), 25.10.2007 10:58
Před časem jsem ji koupil na trhu v Polsku a viděl jsem ji i v Lidlu. Je čistě bílá, šťavnatá a velmi chutná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.67 (?), 25.10.2007 13:29
Ano, taky jsem to viděla v TV /Dobrá rada nad zlato/. Taky bych ráda sehnala. Prý to tu v ČR moc není běžné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 130.33 (?), 5.5.2008 19:20

Pokud u obyčejného česneku zasadíte pacibulku, kterou vytvoří v květenství, naroste prvním rokem jen jeden velký kulatý cibuli připomínající stroužek, ten pak zasazený druhým rokem vytvoří klasickou česnekovou cibuli z jednotlivých stroužků... Žádná novinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.51 (?), 5.5.2008 13:51

Já to znám pod názvem cibuločesnek. Dá se přirovnat k pažitce, ale je o hodně silnější a vyšší.  Chutí pažitku připomíná a taky použití je stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.138 (?), 5.11.2008 0:20

Kdysi jsem si přivezl z výstavy v Erfurtu semena "novinky" s názvem Luchcvibeln (nevím zda je to dobře napsáno). Jeden kolega mi to přeložil jako česnekocibuli. Loni jsem si koupil semena novinky firmy Semo - Pažitka čínská, nebo česnekopažitka. Rostou z toho trsy trochu menší, než pažitka, listy jsou ploché, trochu kožovité s chutí česneku. Moc jsem s tím neuspěl. Nejsme na tu chuť asi zvyklí. Zůstává to přes zimu a nezmrzá venku. To, co vám odpovídají, že česnek, který netvoří stroužky je česnekocibule je nesmysl. Pokud vysadíte ozimý česnek na jaře vytvoří poze kulatou cibuli, kterou když znovu zasadíte na podzim vyroste normální stroužková palice. Cibule lahůdková, která se prodává v Polsku a v Lidlu je svazková mladá cibulka, ktzerá s česnekem nemá nic společného. Tak snad tolik na vysvětlenou. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.138 (?), 5.11.2008 0:23

Nevšimnul jsem si a popsal v odpovědi část příspěvku pana Janči. Omlouvám se! Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.45 (?), 12.7.2009 11:32

Já jsem něco takového koupil v Californii, vypadá to jako obří česnek a chutná to trošku jako česnek s cibulí.Pěstujem to úspěšně na vysočině

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.156 (?), 14.7.2009 20:56
My to známe jako cibuločesnek. Má to takovou smíšenou chuť. Již to léta pěstujeme na zahrádce v Berouně. Když v červnu, červenci vytvoří pacibulky, otrháme je, rozdělíme na jednotlivé cibulky a po krátkém zaschnutí znovu zasadíme nejlépe do písčité půdy. Jen málo zaléváme, zacházíme s tím jako s česnekem. Cibulky do zimy znovu vyrazí a nať má výbornou chuť, je podstatně silnější než pažitka, asi jako mladá cibule. Přezimuje na záhonu, nebo v truhlíku venku. Zjara brzo obráží. Poslední léta nám to napadá nějaký škůdce, po kterém se zjara kroutí listy, asi háďátko nebo co. Když se to objeví, postříkáme to Metationem E50 a rostlinky pak zase rostou normálně. Teď je zrovna období výsadby pacibulek. Václav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika