Česnek v únoru do země?



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 33.193 (?) 
30.1.2018 9:43, zobrazeno: 9271x

Asi často opakující se téma, ale nějak jsem nenašel přesně tu odpověď, kterou bych čekal.

Na podzim jsem se vybodl na sazení česneku. Asi jsem udělal dobře, neboť sousedovi už 2 týdny leze ze země.

Na podzim jsem si řekl, že bych jej zasadil až na jaře. Ale pak jsem si to rozmyslel a chtěl bych ho zasadit do rozmrzlé půdy(pokud bude) v únoru, nebo počátkem března. Slibuju si od toho to, že 1.budu mít na to čas, než nastanou další mnohé jarní práce. 2.stihne ještě během zimy zakořenit.

Otázka tedy: Není to něco proti přírodě, sadit česnek v únoru?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 30.1.2018 9:54

Pokud příroda dá a není potřeba "sázecí krumpáč" ale jen sázecí lopatka, tak klidně sázejte. U nás už kvetou Erantisy = u nás je tedy termín jarního sázení nyní a nikoliv až v březnu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.133 (?), 30.1.2018 9:56

Pokud se do země dostanete, sázejte. Možná bude při sklizni drobnější, ale Váš. Nečekejte, sázejte co nejdříve, po (někde už o) víkendu to vypadá na promrzání půdy, sníh. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 33.193 (?), 30.1.2018 12:32

pardon, mám za to, že česnek vysázený na jaře je akorát později. On bývá i menší??? Toto mi nějak uniklo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.1.2018 13:33

Na podzim vysázený česnek už je teď zakořenělý a s postupem jara začne ihned růst, v podstatě roste i teď, zatímco při jarní výsadbě ho zakořenění teprve čeká. Sice bude také opravdu později, ale ne o tolik, aby stačil narůst do stejných rozměrů. Ale to snad není na škodu. Něco z něj určitě naroste. Já jsem ho sázel 13.1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.235 (?), 31.1.2018 15:13

Loni jsem zasázel část Benátčanu o měsíc později než standatrní mikulášský termín a česnek byl o dost menší, ale zem byla hned po sázení dost promrzlá a některé stroužky mi mráz vytáhl, teď to s počasím vypadá podobně, v noci kolem -6 a před den kolem 0, možná celou první půlku února. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 8.112 (?), 1.2.2018 9:26

Loni jsem taky trefil čas přesně na den, kdy pak začala skutečná zima. Ale teď jsem se na to vybodl... Dneska jdu sadit.

Proč by se nemohl nechat česnek patřičně déle v zemi, aby měl větší velikost? Nebo ony ty natě začnou uvadat vždy ve stejnou dobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.6 (?), 1.2.2018 10:55

Vloni jsem takhle sadila část sadby česneku v listopadu a druhou část pak v únoru. Rozdíl ve velikosti palic a stroužků při sklizni nebyl žádný, v únoru sázený česnek jsme sklízeli jen o týden později (květní stvoly se napřimovaly o týden později).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 1.2.2018 11:08

Nechat v zemi ho můžete, ale když už je hotový, tak neporoste, logicky. Maximálně ho napadnou choroby nebo se začne rozpadat na jednotlivé stroužky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.102 (?), 12.2.2018 5:56

Ony ty natě budou opravdu uvadat ve stejnou dobu, protože bude sucho, loni tady bylo v červnu obrovské, už 3. rok po sobě, tak je logické, že bude větší ten podzimní(zimní) než jarní, ten měsíc tam může hrát podstatnou roli-ten kořenovej systém bude v únorových mrazech skomírat (aktuálně mám naštěstí vše pod sněhem), zatímco kolem Vánoc a Silvestra byly rekordní teploty, takže termín sázení na konci listopadu pár hodin před sněžením mě vyšel naprosto ideálně (meteorolog amatér). Pokud nebude nějaké krupobití, tak to vidím optimisticky, vláhu a hnojení si pohlídám.

Roman z JV Vysočiny okres Třebíč
425mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika