Česnek nebo neco jineho



host - 21.149 (?) 
19.4.2011 13:58, zobrazeno: 9515x

Zdravim vsechny zahradkaře, mam dotaz ohledně česneku jestli to vubec je česnek, koupily jsme zahradu a na jaře nam vyrostlo cosi jakoby cesnek s pacibulek, voni to jako cesnek i pali jako cesnek a pokud je to cesnek je mozny ho ted presadit, vkladam foto a prosim vse o radu co by to mohlo byt pokud je to z pacibulek modry cesky palicak tak by mnel byt nejkvalitnejsi nez s klasicke sadby, dekuji vsem


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 21.4.2011 6:45

Dnes je 21.4., doufám, že jste všechno nevyházeli!  Vyzkoušejte jestli se znovu ujme. Myslíte, že vyrostl z pacibulek? Já myslím, že ze nevyrytých hlávek česneku.

Přeji mnoho úspěchů v zahradničení !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.149 (?), 21.4.2011 12:10

Po vyriti sem to nasazel na zahon ve sponu tak jak se ma cesnek sazet, zalil sem to a vypada to ze se chytli, byli takovy zvadly po zasazeni a po zaliti ktere sem provadel vecer, sem se byl pak rano divat a vsechen cesnek byl uz v poradku nebyl povadly a krasne se listy postavily jako vojaci, jen ty listy sou trochu zlute ale uvidime co s toho bude dal, urcite asi ted uz nezalivat az ve velkych vedrech v lete.jeste poznamka k tomu jak rostly byly jedna vedle druhe namackany na sobe jako kdyz rostou snezenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.36 (?), 21.4.2011 14:38

Moje tchýně hodila pár stroužků česneku předloni jen tak do zahrady na jedno místo... to však netušila, že se všechny ujmou... ujaly se, tak jsem je loni rozesadila, ovšem něco tam nejspíš zůstalo, protože letos opět na tom místě vyrůstal česnek :) Poměrně mi to vadilo, protože chci mít čisté záhony... Tak snad jsem je už tentokrát rozesadila všechny a příští rok tam nic nevyraší :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.119 (?), 26.2.2012 15:13

Také jsme tuto rostlinu našla na zahrádce. Cibulky v zemi dělá stále malé (max. 1 cm velké), po vykvetení udělá stejně malinkaté pacibulky. Prorože česnek nejím (žlučník), mám ho jen pro okrasu.

Také netuším, co to je za rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.195 (?), 26.6.2011 1:00

Prosím o radu... můžeme zkonzumovat zbytek česneku co jsme nestihli vysadit... koupený jako sadbový... nebo je něčím namořený nebo ošetřený?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 28.6.2011 15:23

Není namořený, ani ošetřený, lze jej konzumovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.98 (?), 18.7.2011 17:47

To bych se 100% určitostí netvrdil. Některé prameny uvádějí, že sadbový česnek namořený být může. V poslední době se provádí moření celých česnekových palic už klidně v září, pak klidně následuje oschnutí a následně distribuce po obchodech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika