Cesnek mi nejde jako babicce



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 130.6 (?) 
8.6.2016 7:38, zobrazeno: 47709x
Pratele, mam od babicky jiz nekolikery rok sadbu. Ona ma krasne velke silne rostliny a ja tyhlety zazloutle o tretinu mensi. Spon mam 10x15cm. Puda je vyhnojena (orgevitem) a cesnek jsem v tom miste mel naposled pred 3 roky. Sousedovy cesnek taky nesel a rika, ze je to pudou. Na co bych se mel zamerit, at to prokleti zlomim? Typ pudy jsem pro pestovani cesneku nikde nenasel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.6.2016 8:14

Česnek má rád propustnou, hlinitopísčitou půdu, nikoli jílovitou. A nehnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 8.6.2016 8:19

Zkuste drobnosti. Třeba necpat tam hnojiva, která k česneku nepatří. Zbavit ho plevele, namořit před sázením. Snažte se, aby záhon nepřipomínal letiště, vemte občas do ruky motyku. Sadbu máte ty tři roky stále svou nebo každoročně dostanete novou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.7 (?), 8.6.2016 11:04

Díky za odpovědi. Půda je hlinitopísčitá (za zády je pískovna). Akorát se chystám znovu odplevelit a okopat - jinak by to tak škaredý nebylo. Namořeno jsem měl, přitom babička nemoří. Sadbu dostávám každý rok čerstvou. Četl jsem na více zdrojích, že hnojíme orgevitem. Já mám v záhoně zapracovaného trochu kompostu a hnojím Orgevitem. Píše se o něm: "Organické granulované hnojivo (granule 4-5 mm) je vyrobeno z drůbeží podestýlky a je zvlášť vhodné pro plodiny vyžadující vyšší obsah dusíku a draslíku. NPK - 4-3-2,5. Hnojivo neobsahuje žádné příměsi, patogeny a semena plevelů. Má vysoký podíl stabilní organické hmoty (65 %), pH cca 7.
Balení 25 kg." Kupuju ho jako univerzál a mám s ním úspěchy, navíc 25 kg stojí jen necelé 200 stovky. Tak že bych měl přejít na cererit?

Je něco, co česneku vysloveně nesvědčí? Podle mě jde o skladbu půdy? Zahrada je v nivě řeky, původní majitel tam před mnoha lety navezl cca 50 cm ornice. Proto se snažím udržet půdu zahnojenou a přidávám pravidelně kompost. Svah (břeh) je v podstatě písečný. Písek je tedy v malé míře i v této ornici. Mám ho zkusit přidat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.7 (?), 8.6.2016 11:05

Omluva - OPRAVA - správně jsem chtěl napsat: "četl jsem na více zdrojích, že hnojíme cereritem"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.6.2016 11:17

Podle fotky vypadá hlína dost tvrdě a nepropustně. Sám musíte vědět, jestli taková skutečně je, nebo to je jen zdání z fotky. Pokud tomu tak je, je potřeba ji nějakým způsobem udržovat kypřejší a propustnější.

Druhá věc - zaštipujte květy, česnek to zbytečně vysiluje.

Jinak já česnek nehnojím vůbec a vede se mu skvěle, ve hnojivu bych problém nehledal, česnek není náročný.

A samozřejmě - čím víc sluníčka, tím lépe se mu daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.231 (?), 8.6.2016 12:00

Tímto hnojivem hnojte k předplodině. Po čem to bylo sázeno a kdy. Zdá se mi, že tam máte fusárium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.144 (?), 8.6.2016 12:19

Předtím tím tam byl pórek a hrách myslím. Obvykle jsem vysazoval česnek po hrachu. Vytrhnu jednu slabší rostlinu a pošlu večer foto, pokud to bude fusárium, tak to asi poznáme.

Hutnější ta půda trošičku je, pro příští rok zasadím do záhonu, kde mám velmi lehkou zem (kompost s pískem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 8.6.2016 13:40

Po hrachu se nesází, nejhoší předplodina pro česnek, hlavně kvůli fusariu. No a po póru tay ne, cibulovina po cibulovině. Je už skoro jané, že půdou to nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.144 (?), 8.6.2016 14:01

Tak snad už to příští rok konečně klapne :) Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika