Česnek jako cibule



Stránky: 1,  2   
host - 10.242 (?) 
5.7.2015 9:50, zobrazeno: 16578x

Zdravím všechny zahradkáře a pěstitele česneku vzlášť.Tak jsem sklidil česnek a mezi normálním česnekem jsem měl tři bez stroužků jenom jako cibuli.Má s tím někdo z vás nějakou zkušenost a co to takhle na podzim zasadit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.96 (?), 5.7.2015 10:33

Pokud je zasadíte, budete mít příští rok hlavičku dělenou na stružky. Běžně se takto pěstuje česnek z pacibulek. Sklizeň pacibulek z květenství - výsadba - nedělené hlavičky - výsadba - hlavičky dělené na stroužky. Používá se k ozdravění sadby. Už se tady o tom psalo.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.242 (?), 5.7.2015 17:43

Česnek pěstuji již dlouho, ale ještě jsem se s tím nesetkal.Beru to, že z pacibulek vyrostou nedělené hlavičky, ale tento byl ze stroužků a navíc jsem loni investoval do sadby.Stávalo se mi toto při jarní výsadbě podzimního česneku.Děkuji paníLído "projel" jsem diskuzi ale proč se urodí nedělené hlavičky jsem se tam jaksi nedočetl.Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 5.7.2015 20:14

Když se jedná jen o 3 kusy, není to žádná tragedie. Chybička se i v rostlinné říši občas vyskytne. Hlávičky buď normálne spotřebujte, nebo napodzim vysaďte a vyrostou z nich dělené palice. Nad důvody, proč se tak stalo, je ztráta času přemýšlet, stejně to nezjistíte. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.135 (?), 7.7.2015 5:24
Taky jsme včera pozbírali česnek, ůroda byla velmi dobrá hlavě odrůdy dukát, unikát a rusín měli velké palice, co mě zklamal byla odruda český paličák, ten byl proti tomu sadbovému mnohem menší.Co se týče cibule tak ta nam už 2 rok nějak nejde je malá, tak už ji přiští rok zasadím jen symbolicky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 7.7.2015 15:28

Švragr měl letos česnek napadený v záhonu háďátkem. Viditelně byly napadeny kořínky rostlin, cibulka se nedělila, došlo k dřívějšímu zasychání rostliny, viditelně slabší růst.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 7.7.2015 15:42

??? Český paličák alias "překvapení z tržnice" bych nesázela. Zejména pokud sadba byla větší a výpěstek menší, pak jseou dvě možnosti, jedna horší než druhá.

První je, že během růstu na poli přehnojeném dusíkem chytily roslinky nějakou virózu (podle míry zavirování bude porost nevyrovnaný od malých po větší). Nebo překupník nakoupil cokoliv zahraničního a tomu se u nás nedaří. Letošní zima byla mírná a tak přežily nejen španělští slimáci, ale i sadba téže krajiny původu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.135 (?), 7.7.2015 20:26
Ten česky paličák a ostatní odrůdy jsem koupil loni na floře olomouc mam je zasazené na jednom políčku ale přesto nebyl podle představ, no na podzim koupim zase jiné odrůdy " karel 4 atd a uvidim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 7.7.2015 20:42

Nemáte fotky toho "ČP"?

Mně letos nejvíce jednostroužkových cibulí narostlo u Antonu (nepaličák) sázených z těch stroužků vylezlých nad cibuli. Protože jsou jednostroužkové cibule velké jak 5 stroužků obyčejných, tak půjdou do kuchyně (přeci neprosázím 1kg, když můžu sázet standardní stroužky nebo i ty vysunuté a bude mi stačit jen 1/4kg). To mi napadá, jestli to nebyl francouzský Messidrome, který mi to letos udělal i z středových stroužků. Protože také trpí na vysouvání jako Anton, tak po odstřižení mezistvolu se ten nepaličák tváří jako paličák. Na pultu tržnice při pečlivém roztřídění to laik nemá možnost poznat, že kupuje II.jakost nepaličáku a nikoliv "sadbový" paličák.

Z paličáků dělal loni u mne jednostroužkové cibule pouze Havran, ale ten nemáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 7.7.2015 20:12

Jak píše Lída! Nic se nestalo, vše je běžně v pořádku. S největší pravděpodobností se při výsadbě použil drobnější stroužek případně pacibulka a v tom případě se vytvořil pouze sadbový česnek, jenž se ale muže bez obav použít v kuchyni nebo k další sadbě. V příštím roce při výsadbě tohoto česneku už bude vše jak má být budete sklízet paličák se stroužky, Nebojte se toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika