Česnek bez stroužků



Stránky: 1,  2   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 207.34 (?) 
4.7.2009 9:18, zobrazeno: 28770x

Viděl jste někdo česnek bez stroužků? Apollo Gaplic prodávají 250g asi 30Kč. Co to je?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 4.7.2009 13:18

Nevím, co prodávají v KF, ale česnek bez stroužků vyroste každému, kdo zasadí pacibulky paličáku. Až z něj by se při zasazení utvořily hlavičky se stroužky  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 48.243 (?), 4.7.2009 21:10

Přesně tak, jak píše paní Lída. Snad ještě dodám, že pacibulky jsou ty drobné cibulky, které česnek paličák tvoří na vrcholu květního stvolu.

A bude to zřejmě Garlic = anglicky česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 4.7.2009 22:12

Mám zkušenost takovou, že když jsem vysázel stroužky ozimého paličáku opožděně - až na jaře, vyrostly mi jen jednostroužkové kulaté cibule. Když jsem kdysi kupoval sadbu česneku ve šlechtitelské stanici, přidaly mi pracovnice nádavkem pytlík těchto "jediňáků" abych je zkusil vysadit. Opravdu je to nejlepší sadba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.250 (?), 17.8.2009 13:33

Dobrý den, sklidila jsem květenství paličáku a chtěla bych zkusit vypěstovat si sadbu. Kdy a kam (na jaké místo - slunce, stín) zasázet cibuličky?

Díky Míša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 17.8.2009 14:21

Míšo, pacibulky se sází na jaře do řádků, vzdálenost cibulek v řádcích asi 3-3,5cm. Umístění jako jiný česnek.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 107.74 (?), 17.8.2009 14:52

U těch pacibulek se někdy dost těžko pozná, kde je vršek a kde je spodek. Když se bez zkoumání každé pacibulky nasypou do země v patřičné vzdálenosti, ale budou třeba vrškem dospodu, bude jim to v růstu vadit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 17.8.2009 15:44

V případě, že nepoznáte vršek ani spodek, doporučuji pasibulku položit.Dráha klíčku nebude pak tak náročná, jako kdyby se měl prodírat odspodu nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 17.8.2009 15:46

Ještě jsem chtěl doporučit, aby se nesázely tak hluboko jako normální stroužky česneku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 11.7.2012 7:00

Moje pacibulky jsou takova kapka, kde je teda spodek a kde vrch? Co s nimi mam delat do jara? Dat do sklepa, nebo mit doma v teple? Neshniji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika