Česnek a mrazy



Stránky: 1,  2,  3,  4   
vrba - (18) - 154.210 (?) 
26.2.2012 16:25, zobrazeno: 37789x

Dobrý den Zasadil jsem v listopadu česnek, který během nepříliš studeného prosince vypustil nať a ta nepřežla silné únorové mrazy Teď nevím jestli to mám vyrýt a zasadit na jaře nový česnek nebo počkat a spoléhat na to jestli se vzpamatuje Prosím o radu     Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 233.253 (?), 26.2.2012 16:35

Uvidíte, že se vzpamatuje, to se u česneku stává poměrně často když se sadí dost brzy na podzim.I když loňský podzim byl dosti dlouho neobvykle teplý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrba - (18) - 154.210 (?), 26.2.2012 16:58

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.2.2012 17:19

ja sazel v listopadu a i tak mi odruda Lukan stejne vzesla do vysky 12cm! vypada pomrzle, ale ne nezivotaschopne, jeste pockam..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.37 (?), 26.2.2012 17:39

Tiez som z tych neskorych, ale uz neviem ci to bolo v decembri alebo este v novembri. Asi som ho dost hlboko... lebo este len sem tam trcia take ledva badatelne cepelky. Neviem, ci ho mraz poskodil, alebo nie. Ono staci aj mensi mraz a do hlbky cesnaku to premrzne vzdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.90 (?), 26.2.2012 18:05

To co pise micurinec to asi Lukan nebude.To bude naky Spanelsky nebo Cina.Ceska odruda takhle brzo nevzejde 12 cm je moc.Ja sazim v rijna a vse je ok!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.2.2012 20:03

mám asi 4 nebo 5 odrůd a vsechny ceske, ale tím, že bylo tak velmi teplé podzimní pocasi, obzvlast v prosinci, tak se ani nedivim, ze to narostlo, prece jen kdyz jsou v prosinci dva tydny nad 10st tak roste vsechno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.134 (?), 26.2.2012 20:46

Sadil som cesnak 1.12. do hĺbky iba 5 cm a zatiaľ žiadna vnať na povrch pôdy nevyčuhuje. V záhradnej kôlni mám ešte asi 2 kg nevysadeného cesnaku, ktorý prekonal bez problémov mínus 18. Povädnutá predčasne vyrastnutá namrznutá vnať u p. Vladimíra neznamená, že srdiečko je zmrznuté a nebude pokračovať v raste. Hlavu hore!wink  Pri prehrabovaní starých výtlačkov z atramentovej tlačiarne som narazil na inštrukcie cesnakárskej autority Ing.Kozáka ohľadne výsadby zimných paličiakov: "...sázejí se v listopadu a v prosinci..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 26.2.2012 21:39

Já sázel v říjnu a nať ještě nikde... To jen pro zaryté zastánce výsadby v prosinci mezi prvníma vločkama sněhu. Třeba uschla, nebo zmrzla... ale já si to nemyslím wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.2.2012 21:50

no je pravda, ze na tomto zahonu je velmi kamenita puda a mozna se povrch rychle ohrival a dle toho rychle vzesel..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika